Čempionų lyga: „Real“ įveikė „Paris Saint-Germain“, „Liverpool“ išvykoje sutriuškino „Porto“

Trečiadienį vakare UEFA Čempionų lygoje buvo sužaistos dar dvejos 2017-18 metų sezono aštuntfinalio rungtynės.

Daugiausiai dėmesio sulaukė rungtynės "Santiago Bernabeu" stadione, kur susitiko šį sezoną stringantis Madrido "Real" prieš Paryžiaus "Saint-Germain". Zinedine'o Zidane'o auklėtiniai pateisino čempionų vardą – atsitiesė po praleisto įvarčio ir šventė dramatišką pergalę rezultatu 3-1.

Nuo pat rungtynių pradžios iniciatyvos ėmėsi savo žiūrovų palaikomas "Real", kuris stengėsi daugiau laiko praleisti su kamuoliu nei jų varžovai. Pirmasis epizodas, kuriame šeimininkai galėjo pasižymėti, buvo sukurtas 26-ąją minutę – Marcelo atliko nuostabų perdavimą Cristiano Ronaldo, šis pasileido bėgti vienas prieš vartus ir tik pasiaukojančiu vartininko žaidimu nekrito pirmasis įvartis.

Tačiau jau netrukus buvo nubausti patys šeimininkai – 33-ąją minutę Kylianas Mbappe atliko aštrų perdavimą į baudos aikštelę, Neymaras patogiai atmetė kamuolį Adrienui Rabiot, o šis tiksliu smūgiu nutildė "Santiago Bernabeu" tribūnas: rezultatas tapo 1-0.

"Real" kiek sutriko, tačiau čempioniškas charakteris pasiduoti šiose rungtynėse neleido. Pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje "baltieji" sulaukė dovanėlės iš teisėjo, kai šis paskyrė 11 metrų baudinį į PSG vartus. C. Ronaldo koja nesudrebėjo – portugalas stipriu smūgiu pažeme išlygino rezultatą, o kova persikėlė į antrąją rungtynių pusę.

Antrasis kėlinys prasidėjo daug užtikrintesniu PSG ekipos žaidimu. Paryžiečiai dominavo su kamuoliu ir kėlė pavojų "Real" ginamiems vartams, tačiau rimtesnių problemų šeimininkams pavyko išvengti.

Z. Zidane'as nusprendė imtis permainų ir trys keitimai davė didžiulę naudą šiose rungtynėse – aikštėje pasirodė Garethas Bale'as, Marco Asensio bei Lucas Vazquezas.

83-ąją minutę Madrido stadionas triumfavo – aštrų perdavimą į baudos aikštelę atlikęs Marco Asensio privertė varžovų vartininką ne itin sėkmingai atmušti kamuolį, kuris atsitrenkė į C. Ronaldo kelį ir atsidūrė vartų tinkle. "Real" netikėtai įsiveržė į priekį, o PSG po įvarčio visiškai sutriko.

"Real" pasinaudojo varžovų koncentracijos stoka ir po trijų minučių pasiuntė trečią įvartį į jų vartus. Dar vieną puikų perdavimą atlikęs M. Asensio leido šiose rungtynėse tašką padėti Marcelo, kuris iš savo aikštės pusės atsidūrė varžovų baudos aikštelėje ir tiksliu smūgiu nuginklavo Alphonse Areola.

Per likusį laiką PSG antrojo savo įvarčio nepasiekė, todėl galutinis rezultatas liko 3-1. "Real" ekipa įgijo dviejų įvarčių pranašumą ir į Paryžių kitą mėnesį vyks su dideliais šansais žengti į ketvirtfinalį.

Kitoje aštuntfinalio dvikovoje nežinomųjų nebeliko – "Liverpool" subombardavo "Porto" vartus ir jau kone garantuotai yra ketvirtfinalyje.

Rungtynių žvaigžde tapo Sadio Mane, kuris pasižymėjo hat-tricku, o dar po įvartį pridėjo Mohamedas Salah su Roberto Firmino. "Liverpool" džiaugėsi triuškinančia pergale ir "Anfield" stadione sieks užbaigti formalumus.

Rezultatai:

"Real Madrid" 3 – 1 PSG
33′ [0 – 1] A. Rabiot
45′ [1 – 1] C. Ronaldo (11 m. baudinys)
83′ [2 – 1] C. Ronaldo
86′ [3 – 1] Marcelo

"Porto" 0 – 5 "Liverpool"
25′ [0 – 1] S. Mane
29′ [0 – 2] M. Salah
53′ [0 – 3] S. Mane
69′ [0 – 4] R. Firmino
85′ [0 – 5] S. Mane