Čempionų lyga: „Real“, „Juventus“ ir „City“ žengė tolyn, „Man Utd“ išgelbėjo M. Fellaini (VIDEO)

Antradienį 22 val. UEFA Čempionų lygoje buvo sužaistos šešerios E-H grupių priešpaskutinio turo rungtynės.

G grupėje, kurioje sprendėsi pirmosios vietos nugalėtojas, triumfavo Madrido "Real". "Baltieji" po gana sudėtingo pirmojo kėlinio atsitiesė antroje mačo dalyje ir "Roma" įveikė rezultatu 2:0.

Rungtynės svečiams iš Madrido prasidėjo gana sunkiai – "Roma" taikė aukštą spaudimą ir nedavė Europos čempionams lengvo gyvenimo. Pirmojo kėlinio pabaigoje idealų šansą išvesti šeimininkus į priekį turėjo Cengizas Underis, tačiau turkas iššvaistė šimtaprocentinę progą.

Visgi antrajame kėlinyje Madrido "Real" pradėjo rodyti savo meistriškumą. Jau pačioje pradžioje "Roma" grubiai suklydo prie savo vartų ir padovanojusi kamuolį Garethui Bale'ui leido svečiams įgyti pranašumą – valas smūgiavo taikliai. Ilgai netrukus – 59-ąją minutę – dar vieną įvartį pridėjo Lucas Vazquezas.

Madrido "Real" ir "Roma" jau prieš šias rungtynes buvo užsitikrinę patekimą į aštuntfinalį, tačiau po pergalės Madrido ekipa laimėjo ir savo grupę – "romėnai" jau į pirmąją poziciją nebepakils dėl neigiamo tarpusavio rungtynių santykio.

E grupėje Miuncheno "Bayern" prisiminė savo geriausius laikus ir sutriuškino Lisabonos "Benfica". Du Arjeno Robbeno ir Roberto Lewandowskio bei dar vienas Francko Ribery įvartis nulėmė pergalę rezultatu 5:1.

"Bayern" ir "Ajax" jau yra kitame etape, tačiau vis dar nėra aiškus pirmosios pozicijos nugalėtojas – bavarai kol kas turi taško pranašumą.

F grupėje "Manchester City" sužaidė lygiosiomis 2:2 su "Lyon", tačiau vis tiek žengė į aštuntfinalį. Maxwelas Cornetas įmušė du puikius įvarčius ir tiek pat kartų prancūzus buvo išvedęs į priekį, tačiau Aymerico Laporte ir Sergio Aguero įvarčiai neleido šeimininkams pasiekti pergalės.

Kitose grupės rungtynėse Donecko "Šachtar" iššvaistė dviejų įvarčių pranašumą, bet vis tiek rado būdą palaužti rezultatu 3:2 namuose žaidusią "Hoffenheim". Paskutiniame ture "Lyon" ir "Šachtar" kovos dėl antrojo bilieto į aštuntfinalio etapą.

H grupėje ketvirtąją pergalę iškovojo namuose "Valencia" ekipą patiesusi Turini "Juventus". Mario Mandžukičiaus įvartis atnešė Italijos čempionams pergalę.

Dramatišką pergalę "Old Trafford" tvirtovėje pasiekė "Manchester United". Marouane'as Fellaini per pridėtą laiką įmušė pergalingą įvartį prieš "Young Boys" ir išvedė "Man Utd" į aštuntfinalį. "Juventus", norint likti pirmoje pozicijoje, kitoje akistatoje gali neužtekti ir lygiųjų, jeigu "raudonieji velniai" pasieks pergalę.

Rezultatai:

E grupė

AEK 0 – 2 "Ajax"
68′ [0 – 1] D. Tadič (11 m. baudinys)
72′ [0 – 2] D. Tadič
67′ M. Livaja (AEK) pašalintas iš aikštės

"Bayern" 5 – 1 "Benfica"
13′ [1 – 0] A. Robben
30′ [2 – 0] A. Robben
36′ [3 – 0] R. Lewandowski
46′ [3 – 1] G. Fernandes
51′ [4 – 1] R. Lewandowski
76′ [5 – 1] F. Ribery

F grupė

"Hoffenheim" 2 – 3 "Šachtar"
14′ [0 – 1] Ismaily
15′ [0 – 2] Taison
17′ [1 – 2] A. Kramarič
40′ [2 – 2] S. Zuber
90+2′ [2 – 3] Taison
60′ A. Szalai ("Hoffenheim") pašalintas iš aikštės

"Lyon" 2 – 2 "Man City"
55′ [1 – 0] M. Cornet
62′ [1 – 1] A. Laporte
81′ [2 – 1] M. Cornet
83′ [2 – 2] S. Aguero

G grupė

"Roma" 0 – 2 "Real Madrid"
47′ [0 – 1] G. Bale
59′ [0 – 2] L. Vazquez

CSKA 1 – 2 "Viktoria"
10′ [1 – 0] N. Vlasič (11 m. baudinys)
56′ [1 – 1] R. Prochazka
81′ [1 – 2] L. Hejda
44′ R. Prochazka ("Viktoria") nerealizavo 11 m. baudinio

H grupė

"Juventus" 1 – 0 "Valencia"
59′ [1 – 0] M. Mandžukič

"Man Utd" 1 – 0 "Young Boys"
90+1′ [1 – 0] M. Fellaini