PSG – sensacingai išmestas iš UEFA Čempionų lygos

UEFA Čempionų lygoje trečiadienį įvyko dar dvejos atsakomosios aštuntfinalio rungtynės. Portugalijos ir Prancūzijos stadionuose buvo užfiksuotos futbolo dramos.

Tikras stebuklas įvyko Paryžiuje, kur antrus metus iš eilės pasirodymą aštuntfinalyje užbaigė PSG futbolininkai. Be dešimt pagrindinės komandos futbolininkų žaidęs "Manchester United" sensacingai rezultatu 3:1 įveikė PSG ir dėl išvykos įvarčio taisyklės prasibrovė į kitą etapą.

Paryžiaus komanda pirmąją dvikovą Mančesteryje laimėjo rezultatu 2:0. Su visomis problemomis, kuriomis pastaruoju metu susidūrė "Man Utd", Prancūzijos sostinėje net nebuvo laukiama intrigos, tačiau Ole Gunnaras Solskjaero auklėtiniai sukūrė tikrą sensaciją.

PSG dominavo kone visą susitikimo laiką, tačiau Prancūzijos čempionus pavedė per didelis klaidų skaičius.

Jau pačioje rungtynių pradžioje "Manchester United" netikėtai įsiveržė į priekį, kai po grubios PSG gynėjų klaidos Romelu Lukaku išbėgo vienas prieš Gianluigi Buffoną, jį suklaidino ir pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.

PSG po šio netikėto smūgio nepasimetė – šeimininkai stengėsi toliau kontroliuoti kamuolį ir jau 12-ąją minutę buvo sugrąžinta lygybė. Po puikaus Kyliano Mbappe perdavimo baudos aikštelėje pasižymėjo visiškai be priežiūros paliktas Juanas Bernatas.

Atrodė, kad ties šiuo įvarčiu ir dings visa intriga, tačiau 30-ąją minutę PSG vėl padarė vaikišką klaidą – G. Buffonas nesusitvarkė su Marcuso Rashfordo smūgiu, kamuolys nuo vartininko rankų atšoko tiesiai prieš R. Lukaku, o šis savo antruoju bandymu sugrąžino pranašumą svečiams.

Antrajame kėlinyje viskas klostėsi pagal PSG scenarijų – "Man Utd" praktiškai visą kėlinį gynėsi ir nesukūrė jokių pavojingų epizodų, tačiau savo progų neišnaudoję šeimininkai paliko intrigą mačo pabaigai.

Per pridėtą teisėjo laiką Diogo Dalotas atliko smūgį iš maždaug 20 metrų, kurio metu kamuolys kliudė Presnelį Kimpembe. Iš pradžių teisėjui net nekilo mintis, kad gynėjas sužaidė ranka. "Man Utd" komanda turėjo atlikti kampinį, tačiau arbitras tada sulaukė signalo iš VAR komandos ir po peržiūros nusprendė skirti 11 metrų baudinį į PSG vartus.

"Manchester United" komandai lyg iš niekur buvo sukurta auksinė galimybė įmušti trečią įvartį ir sensacingai eliminuoti PSG. Prie 11 metrų žymos stojęs Marcusas Rashfordas pademonstravo stiprų charakterį – anglas galingu smūgiu nuginklavo G. Buffoną ir išsiuntė "Man Utd" į ketvirtfinalį.

PSG dar turėjo penkias minutes išsigelbėjimui, tačiau jiems nebepadėjo net ir po keitimo pasirodęs Edinsonas Cavani.

Kitose rungtynėse, kuriose susitiko "Porto" ir "Roma", taip pat netrūko dramos. Kova dėl bilieto į ketvirtfinalį užsitęsė iki papildomų 120 minučių, kuriose savo pranašumą įrodė namų aikštėje žaidę Porto futbolininkai.

Ši dvikova klostėsi permainingai – "Porto" 26-ąją minutę įsiveržė į priekį, tačiau kiek netrekus rezultatą nuo 11 metrų žymos išlygino Daniele De Rossi. Visgi "Porto" antrojo kėlinio pradžioje dar kartą įsiveržė į priekį ir taip komandas nužygiavo į pratęsimą.

Jame sėkmė nusišypsojo šeimininkams – 117-ąją minutę rungtynių arbitras nusprendė skirti 11 metrų baudinį į "Roma" vartus, kai baudos aikštelėje varžovui už marškinėlių patempė Alessandro Florenzi. Alexo Telleso smūgis buvo tikslus ir "Porto" šventė pergalę bendru rezultatu 4:3.

Pačioje pabaigoje dar "Roma" galėjo sulaukti galimybės išlyginti serijos rezultatą, tačiau šį kartą teisėjas nesiryžo skirti 11 metrų baudinio, su kuriuo būtų tekę tvarkytis Ikerui Casillasui.

Rezultatai:

PSG 1 – 3 "Man Utd"
(Pirmas mačas: 2-0, galutinis rezultatas: 3-3)
2′ [0 – 1] R. Lukaku
12′ [1 – 1] J. Bernat
30′ [1 – 2] R. Lukaku
90+4′ [1 – 3] M. Rashford (11 m. baudinys)

"Porto" 3 – 1 "Roma"
(Pirmas mačas: 1-2, galutinis rezultatas: 4-3)
26′ [1 – 0] T. Soares
37′ [1 – 1] D. De Rossi (11 m. baudinys)
52′ [2 – 1] M. Marega
117′ [3 – 1] A. Telles (11 m. baudinys)