Čempionų lyga: dramatiška „Liverpool“ pergalė ir „Tottenham“ išsigelbėjimas Barselonoje

Antradienį 22 valandą vakare buvo sužaistos šešios paskutinės UEFA Čempionų lygos A-C grupių rungtynės.

Daugiausiai susidomėjimo sulaukusios rungtynės "Anfield" stadione baigėsi "Napoli" komandos skaudžiu pralaimėjimu. Mohamedo Salah įvartis išvedė "Liverpool" komandą į kitą etapą. "Raudonieji" prieš šį turą buvo trečioje vietoje, kai tuo metu už borto likę italai rikiavosi pirmoje pozicijoje.

Jurgeno Kloppo auklėtinių situacija buvo paprasta – pergalė ir geriausiai, kad ne mažesniu nei dviejų įvarčių skirtumu. Visą šį sezoną sunkiai Čempionų lygoje žaidę "raudonieji" į šias rungtynes žvelgė kaip į finalą.

Nuo pat rungtynių pradžios jautėsi didžiulis "Liverpool" spaudimas, todėl "Napoli" net neturėjo progas pagalvoti apie ramią kontrolę su kamuoliu.

Pergalę nulėmęs ir į aštuntfinalį komandą išvedęs įvartis krito 34-ąją minutę. Puikiai Mario Rui nuo savęs atsikratęs Mohamedas Salah įbėgo į baudos aikštelę, ten suklaidino Kalidou Koulibaly ir tiksliu smūgiu paguldė ant žemės Davidą Ospiną.

Antrajame kėlinyje "Liverpool" komanda medžiojo antrąjį įvartį, tačiau Sadio Mane ir dar kiti žaidėjai švaistė progas.

Itin liūdnai "Liverpool" galėjo baigtis pati rungtynių pabaiga, kai "Napoli" puolėjas Milikas likęs vienas prieš vartininką atliko smūgį į vartus, tačiau įspūdingai sužaidė laiku savo vartus palikęs Alissonas.

Ši pergalė reiškė viena – "Napoli" keliauja į Europos lygą, o "Liverpool" iš antros vietos žygiuos į aštuntfinalį.

Paryžiaus "Saint-Germain" grupių etapą užbaigė gana nesunkia pergale prieš Belgrado "Crvena Zvezda" ir liko pirmoje vietoje.

B grupėje itin liūdnai baigėsi vakaras Milano "Inter" komandai, kuri po Londono "Tottenham" ekipos lygiųjų baigė pasirodymą Čempionų lygoje.

"Tottenham" tik mačo pabaigoje išplėšė lygiąsias prieš eksperimentus sudėtyje atlikusią "Barceloną", o "Inter" namuose nesugebėjo įveikti PSV. Nors ir abi komandos surinko po lygiai taškų, "pentiniai" liko antroje vietoje dėl tarpusavio rungtynėse pasiekto išvykos įvarčio.

A grupėje Madrido "Atletico" sužaidė nulinėmis lygiosiomis su "Club Brugge" ir leido pergalę iškovojusiai Dortmundo "Borussia" vienuolikei į aštuntfinalį žengti iš pirmos vietos.

A-D grupėms pasiekus finišo tiesiąją, paaiškėjo visi pirmieji aštuoni aštuntfinalio dalyviai: "Atletico", "Borussia", "Barcelona", "Tottenham", PSG, "Liverpool", "Porto" ir "Schalke".

Rezultatai:

A grupė

"Monaco" 0 – 2 "Borussia"
15′ [0 – 1] R. Guerreiro
88′ [0 – 2] R. Guerreiro

"Club Brugge" 0 – 0 "Atletico"

B grupė

"Barcelona" 1 – 1 "Tottenham"
7′ [1 – 0] O. Dembele
85′ [1 – 1] L. Moura

"Inter" 1 – 1 PSV
13′ [0 – 1] H. Lozano
73′ [1 – 1] M. Icardi

C grupė

"Liverpool" 1 – 0 "Napoli"
34′ [1 – 0] M. Salah

"Crvena Zvezda" 1 – 4 PSG
10′ [0 – 1] E. Cavani
40′ [0 – 2] Neymar
56′ [1 – 2] M. Gobeljič
74′ [1 – 4] Marquinhos
90+2′ [1 – 4] K. Mbappe

D grupė

"Galatasaray" 2 – 3 "Porto"
17′ [0 – 1] Felipe
42′ [0 – 2] M. Marega (11 m. baudinys)
45+1′ [1 – 2] S. Feghouli (11 m. baudinys)
57′ [1 – 3] S. Olivera
65′ [2 – 3] E. Derdiyok
67′ S. Feghouli ("Galatasaray") nerealizavo 11 m. baudinio

"Schalke" 1 – 0 "Lokomotiv"
90+1′ [1 – 0] A. Schopf