Bene įdomiausia Čempionų lygos akistata: „Liverpool“ prieš „Bayern“

2019-02-19 16:51 Sport24

Jau šį vakarą UEFA Čempionų lygoje laukia bene įdomiausios ir daugiausiai intrigos keliančios poros akistata. Aštuntfinalio etape susigrums praėjusių metų turnyro finalininkė „Liverpool“ ekipa ir Vokietijos čempionė Miuncheno „Bayern“.
Kalbant apie šį susitikimą veikiausiai reikėtų paminėti, jog vokiečiai turi nedidelį pranašumą, kadangi grupių etape finišavo pirmoje vietoje. Šis faktas leidžia bavarams atsakomąsias rungtynes žaisti savo arenoje. Nepaisant to, prieš pirmąjį mačą „Liverpool“ tvirtovėje „Bayern“ aistruoliai tikrai turėtų nerimauti.
Žvelgiant į istoriją – Liverpulio klubas pajėgiausiam Vokietijos klubui yra labai neparankus varžovas. Europos taurėse klubai tarpusavyje žaidė 7 kartus, o „Bayern“ nugalėjo tik sykį. Tiesa, net 4 susitikimai baigėsi taikiu rezultatu, o „Liverpool“ nugalėjo – dusyk.

Konkrečiai Čempionų lygoje (tuometinėje Čempionų taurėje – aut. past.), komandos tarpusavyje žaidė tik sykį, o mačai vyko dar 1981-aisias. Tuomet jos tarpusavyje grūmėsi pusfinalyje – abu mačai baigėsi lygiosiomis, bet Anglijos ekipa žengė į finalą dėl išvykoje įmušto įvarčio. Tais metais ‚Liverpool“ sugebėjo laimėti ir finalą, kai 1:0 pranoko Madrido „Real“.

Bavarų sirgaliams reikėtų prisibijoti ir „Anfield“ stadiono. Ten „Bayern“ žaidė trissyk ir per 270 minučių nesugebėjo įmušti nei vieno įvarčio.

Apskritai „Liverpool“ Europos turnyruose namuose demonstruoja tiesiog fantastišką formą namuose – komanda nepralaimėjo jau 19-os mačų iš eilės. Anglijos „Premier“ lygos pirmenybių lyderiai šventė 14 pergalių ir 5 kartus sužaidė lygiosiomis. Paskutinį kartą jie namie Čempionų lygoje pralaimėjo dar 2014-ųjų rudenį, kai 0:3 neprilygo jau minėtam „Real“. Dabartinė nepralaimėtų mačų serija – antra pagal ilgumą klubo istorijoje. 1974-1991-ais metais „Liverpool“ namuose iš eilės nepralaimėjo net 40 kartų.

Kita vertus, lengva tikrai nebus ir mačo šeimininkams. Nors „Bayern“ gynyba paskutiniu metu šlubuoja, vokiečiai vis tiek yra viena iš trijų komandų, kuri šį sezoną Čempionų lygoje dar nepatyrė nei vieno pralaimėjimo.

„Betsafe“ futbolo lažybininkai, analizuodami laukiančią dvikovą, prognozuoja atkaklų mūšį.

„Liverpool“ – „Bayern“ statistikos analizė

„Betsafe“ specialistai į futbolo prognozes Čempionų lygai pažvelgė itin atsakingai. Norint išgauti tikslesnes prognozes „Liverpool“ ir „Bayern“ dvikovos baigčiai, buvo remtasi net 62 tūkst. rungtynių iš 20 skirtingų lygų analize. Analizė yra pagrįsta kiekvienos komandos puolimo ir gynybos reitingu, atsižvelgiant į įmuštus bei praleistus įvarčius per pastarąjį dešimtmetį vietiniuose čempionatuose. Be to, didelis dėmesys atiteko ir pastaruoju metu klubų demonstruojamai sportinei formai.

liverpool-bayern2
Visuose Čempionų lygos atkrintamųjų etapuose iki pat finalų yra žaidžiami du susitikimai, todėl galutinę baigtį gali lemti net pačios mažiausios smulkmenos. Dėl šios priežasties vertinamas namų aikštės pranašumas, kurį turės atsakomuosius mačus savo tvirtovėje žaisiantys klubai. Žinoma, yra išanalizuoti ir komandų puolimo bei gynybos rodikliai tiek namų aikštėse, tiek išvykose.

Prognozuodami kiekvieno mačo įvarčių skaičių ir rezultatą „Betsafe“ atsižvelgia, į konkrečių komandų puolimo ir gynybos reitingus.

Taigi, atlikę „Liverpool“ ir „Bayern“ laukiančių susitikimų analizę, „Betsafe“ pranašumą vis tik skyrė Anglijos ekipai. Tuo stebėtis greičiausiai nereikia, kadangi šį sezoną būtent anglai demonstruoja kiek patrauklesnį žaidimą.

Šios poros favoritu „Liverpool“ laiko ir „Betsafe“ kalbintas Lietuvos futbolo rinktinės treneris Valdas Urbonas. Pasak jo, „Liverpool“ šiuo metu demonstruoja geresnę formą, tuo tarpu „Bayern“ taip ir nesugebėjo priprasti prie naujojo trenerio.
(Komentarai rašomi Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Informuokite apie pažeidimus.)


...