„Barcelona“ išvykoje sutriuškino „Real“

Ispanijos "La Liga" pirmenybėse šeštadienį sužaistos įdomiausios 17-ojo turo rungtynės.

14 valandą visi futbolo sirgaliai sutelkė dėmesį į "Santiago Bernabeu" stadioną, kur Madrido "Real" buvo sutriuškintas "Barcelona" ekipos. Katalonai antrajame kėlinyje privertė subyrėti "Real" ir iškovojo pergalę rezultatu 3-0, kuri jau dabar "Barca" stipriai priartino prieš čempionų titulo.

Pirmasis kėlinys nerodė jokių ženklų, kad mačas gali pasisukti tokia linkme. Abi komandos žaidė gana atsargiai – daugiau laiko su kamuoliu buvo "Barcelona" aikštės viduryje, tačiau "Real" buvo aštrus greitų atakų metu.

Per visą pirmojo kėlinio laiką daug progų nebuvo susikurta, todėl visas veiksmas persikėlė į kitas 45 minutės, kurios pribloškė "Santiago Bernabeu" stadioną.

Jau nuo pat pradžių katalonai ėmėsi iniciatyvos ir 54-ąją minutę po puikios atakos pasižymėjo Luisas Suarezas, sulaukęs tikslaus perdavimo iš Sergi Roberto.

Tai buvo skaudus smūgis Zinedine'o Zidane'ui. "Baltieji" bandė atsitiesti, tačiau neatidus žaidimas gynyboje kainavo ne tik dar vieną praleistą įvartį, bet ir tolimesnį žaidimą mažumoje.

63-ąją minutę Ivanas Rakitičius pasileido aikštės viduriu nieko nestabdomas, atliko perdavimą L. Suarezui, tačiau Keyloras Navasas atrėmė smūgį. Vis dėlto epizodas ties tuo nesibaigė – "Real" nesugebėjo perimti kamuolį ir Dani Carvajalis ranka atrėmė Paulinho smūgį. Tai reiškė vieną – gynėjui parodyta raudona kortelė ir 11 metrų baudinys į šeimininkų vartus.

Lionelio Messi koja nesudrebėjo – argentinietis galingu smūgiu nepaliko jokių vilčių K. Navasui ir rezultatas tapo 2-0.

Z. Zidane'as į kovą metė Garethą Bale'ą ir Marco Asensio. "Barca" ramiai kontroliavo kamuolį, tačiau "Real" turėjo savo progų ir net du kartus "Barca" nuo kone šimtaprocentinių įvarčių gelbėjo Marcas-Andre ter Stegenas.

Tačiau "Barca" išliko šaltakraujiška ir galutinį tašką padėjo pačioje susitikimo pabaigoje, kai įvartį pasiekė po keitimo aikštėje pasirodęs ir vos kelias akimirkas praleidęs Aleixas Vidalis.

Ši pergalė "Barcelona" ekipai buvo itin svarbi – dabar katalonai prieš artimiausius persekiotojus įgijo net devynių taškų pranašumą, o savo ruožtu "Real", žengiantis ketvirtoje pozicijoje, nuo "Barcos" atsilieka jau net 14 taškų skirtumu, tiesa, "baltieji" vis dar ya sužaidę rungtynėms mažiau.

Rezultatas:

"Real Madrid" 0 – 3 "Barcelona"
54′ [0 – 1] L. Suarez
64′ [0 – 2] L. Messi (11 m. baudinys)
90+3′ [0 – 3] A. Vidal
63′ D. Carvajal ("Real") pašalintas iš aikštės