Anglijos rinktinė dramatiškai po 16 metų pertraukos prasibrovė į pasaulio čempionato ketvirtfinalį (VIDEO)

Pastaraisiais dešimtmečiais skambių pergalių tarptautiniuose turnyruose neiškovojusi Anglijos rinktinė stojo į kovą dėl teisės žaisti pasaulio čempionato ketvirtfinalio etape.

Turnyro aštuntfinalyje G.Southgate'o auklėtiniai susitiko su Kolumbija.

Atkakliai vykusiame mače po 90 min. kovos užfiksuota lygybė 1:1 ir vyko pratęsimas, kurio metu rezultatas nepakito, o ekipos santykius aiškinosi 11 m baudinių serijoje.

Anglai varžovus palaužė 4:3 ir kitame etape žais prieš Švediją.

Kolumbijos rinktinei mače negalėjo atstovauti vienas lyderių Jamesas Rodriguezas, kuriam mače prieš Senegalą atsinaujino traumą.

Rungtynių pradžioje abi rinktinės demonstravo atsargų futbolą. 5-ją min. anglai sulaukė teisės atlikti baudos smūgį, tačiau Davidas Ospina kamuolį atmušė.

Įsižaidę Europos atstovai pradėjo varžovų vartų apgultį ir uždirbo tris kampinius. 13–ąją min. progą iššvaistė R.Sterlingas.

Po kelių minučių Y.Mina meistriškai apsigynė nuo H.Kane'o atakos.

Kolumbijos rinktinė atsakė J.Cuadrado smūgiu, kuris, kaip ir R.Falcao bandymas, tikslo nepasiekė.

38-ąją min. Kolumbijos baudos aikštelėje užvirė aistros, o netrukus vėl abiejų rinktinių žaidėjai apsikeitė apsižodžiavimais.

52-ąją min. kolumbietis C.Sanchezas po kampinio prasižengė prieš H.Kane'ą ir teisėjas skyrė 11 m baudinį, kuris tiksliai realizavo pats nuskriaustas puolėjas – 1:0.

Abiejų ekipų žaidėjai rodė vis didesnį nepasitenkinimą teisėjo darbu, kuris išsitraukė jau septintą geltoną kortelę.

Kėlinio pabaigoje Kolumbijos rinktinę išgelbėjo gynėjas Y.Mina, kuris jau trečią arbitro pridėto laiko minutę po kampinio galva nukreipė kamuolį į vartus – 1:1.

Pratęsimo metu Kolumbijos rinktinė bandė pasinaudoti anglų pasimetimu, tačiau progų neišnaudojo R.Falcao ir C.Bacca. 112-ąją min. D.Rose'o smūgis vos nenuginklavo D.Ospinos.

Baudinių serija prasidėjo tiksliu R.Falcao bandymu. Komandos dar kartą apsikeitė tiksliai smūgiais, kol J.Hendersono šūvį atmušė D.Ospina. Vis dėlto pietų amerikiečiams švęsti buvo anksti – M.Uribe atsakė tuo pačiu.

K.Trippieras rezultatą išlygino (3:3), C.Bacca neatlaikė mačo įtampos bei nesugebėjo nuginkluoti J.Pickfordo. Galiausiai E.Dieras savo galimybe pasinaudojo – 4:3.