„Liverpool“ ir „Man United“ iškovojo pergales, „Arsenal“ rungtynes baigė lygiosiomis

Sekmadienį vakare Anglijos „Premier" lygoje buvo sužaistos intriguojančios 10-ojo turo rungtynės.

„Anfield" stadione šalies pirmenybių lyderis „Liverpool" priėmė Londono „Tottenham" futbolininkus. Puikus rungtynių startas svečiams iš sostinės pergalės neatnešė – „raudonieji" antrajame kėlinyje atsakė dviem įvarčiais ir pasiekė svarbią pergalę rezultatu 2:1.

„Liverpool" futbolininkai rungtynių pradžioje paragavo „šalto dušo" – jau kone pirmos atakos metu Harry Kane'as išvedė svečius į priekį. Iš pradžių Heungas-minas Sonas pataikė į virpstą, tačiau kamuolys atšoko patogiai prie puolėjo ir šis smūgiu galva jį nukreipė į Alissono ginamus vartus.

Visgi po įvarčio „Liverpool" nepasimetė ir užgulė „Tottenham" vartus. Pirmajame kėlinyje svečiai nesutrupėjo, tačiau kitos 45 minutes buvo gerokai sudėtingesnės.

Antrojo kėlinio pradžioje H-M. Sonas turėjo progą padidinti „Spurs" pranašumą, tačiau po jo smūgio kamuolys dar kartą sudrebino vartų konstrukciją. Savo šanso neišnaudojusi „Tottenham" komanda netrukus buvo nubausta įvarčiu – Jordaną Hendersoną baudos aikštelėje pražiopsoję „Spurs" gynėjai 52-ąją minutę traukė kamuolį iš savo vartų, o švieslentėje užsidegė du vienetai: 1:1.

Po išlyginamojo įvarčio „Liverpool" tęsė savo pavojingas atakas ir viena tokių 75-ąją minutę baigėsi 11 m. baudiniu į Gazzanigos vartus. Prie 11 m. žymos stojęs Mohamedas Salah nesuklydo ir tiksliu smūgiu išvedė „Liverpool" į priekį.

Rungtynių pabaigoje „Tottenham" pabandė sukelti spaudimą varžovų aikštės pusėje, tačiau šeimininkai neklydo ir pasiekė devintąją pergalę iš dešimties galimų šiame Anglijos pirmenybių sezone.

„Liverpool" prieš artimiausius persekiotojus išlaiko 6 taškų pranašumą, o „Tottenham", per paskutines penkerias rungtynes pasiekęs vos vieną pergalę, krenta į 11-ąją poziciją.

Sekmadienį 18 val. 30 min. vakare Anglijos „Premier" lygoje buvo žaidžiamos dar dvejos 10-ojo turo rungtynės.

„Emirates" stadione dar vieną nuviliantį pasirodymą surengė Londono „Arsenal" futbolininkai. Galingai startavę „kanonieriai" neišlaikė dviejų įvarčių persvaros ir išsiskyrė lygiosiomis 2:2 su Londono „Crystal Palace".

„Arsenal" komandą į priekį šiose rungtynėse vedė vidurio gynėjų tandemas – 7-ąją minutę po kampinio pasižymėjo Sokratis, o dar po dviejų minučių kone identiškos situacijos metu tiksliai smūgiavo Davidas Luizas.

Po dviejų standartinių situacijų solidų pranašumą įgijusi „Arsenal" komanda jau pradėjo tikėti pergale, tačiau tolimesnė rungtynių eiga atnešė visai ką kitą.

32-ąją jminutę Luka Milivojevičius nuo 11 m. žymos sušvelnino atsilikimą, o rezultatą antrojo kėlinio pradžioje išlygino Jordanas Ayew.

„Kanonierius" pačioje rungtynių pabaigoje vėl į priekį buvo išvedęs Sokratis, tačiau Martinas Atkinsonas po VAR peržiūros skyrė pražangą prieš L. Milivojevičių ir „Arsenal" liko be trečiojo įvarčio.

Taškus praradęs „Arsenal" nuo „Chelsea" padidino atsilikimą iki keturių taškų.

Kitose rungtynėse į pergalių kelią grįžo „Manchester United" komanda, kuri net ir nerealizavusi dviejų 11 m. baudinių gana lengvai susitvarkė su „Norwich".

„Raudonieji velniai" po pirmojo kėlinio galėjo pirmauti triuškinančiu skirtumu, tačiau švieslentėje degė dar gana padarus rezultatas – 2:0.

„Man Utd" ekipą į priekį išvedė Scottas McTominay'us, o pranašumą 30-ąją minutę padidino Marcusas Rashfordas. Visgi dar prieš šį įvartį M. Rashfordas nerealizavo 11 m. baudinio, o kėlinio pabaigoje tą patį pakartojo Anthony Martialis – į jo smūgį nuo 11 m. žymos taip pat reagavo Timas Krulis.

Antrajame kėlinyje pasitaisyti pavyko ir A. Martialiui, kuris 73-ąją minutę įmušė trečiąjį įvartį į „Norwich" vartus. 88-ąją minutę šeimininkams paguodos įvartį pridėjo Onelis Hernandezas.

„Man Utd" po pergalės iš 13-os pozicijos šoktelėjo į 7-ąją vietą ir nuo „Arsenal" jau turi tik trijų taškų deficitą.