Anglijoje – „Liverpool“ ir „Man City“ pergalės bei „Chelsea“ triumfas prieš „Arsenal“

Anglijos „Premier“ lygoje sekmadienį vakare sužaistos dvejos paskutinės 20-ojo turo rungtynės.

Eilinę pergalę į savo sąskaitą įsirašė akivaizdus šio sezono favoritas „Liverpool“ klubas. Jurgeno Kloppo auklėtiniai po gana sunkios kovos palaužė „Wolves“ vienuolikę.

Vienintelis ir pergalę nulėmęs įvartis krito 42-ąją minutę, kai po Adamo Lallana perdavimo savo 10-ąjį įvartį šiame „Premier“ lygos sezone pasiekė Sadio Mane.

Antrajame kėlinyje „vilkai“ dar rodė dantis, tačiau „Liverpool“ išlaikė „sausus“ vartus ir džiaugėsi jau net dešimta pergale iš eilės.

„Liverpool“ prieš artimiausius konkurentus išlaiko 13 taškų persvarą. „Wolves“, turintis 30 taškų, krenta į septintąją poziciją

Kitose rungtynėse į pergalių kelią grįžo „Manchester City“ komanda. Anglijos čempionai namuose taip pat po sunkios kovos įveikė „Sheffield United“ futbolininkus.

Antrojo kėlinio pradžioje „miestiečius“ į priekį išvedė Sergio Aguero, o pergalę jau rungtynių pabaigoje užtvirtino Kevinas De Bruyne.

Trečioje vietoje žygiuojanti „Man City“ ekipa nuo „Leicester“ išlaiko minimalų atsilikimą, o prieš „Liverpool“ lieka tas pats 14 taškų skirtumas.

„Emirates“ stadione ginklus tarpusavyje surėmė dvi Londono komandos – „Arsenal“ su „Chelsea“. Didžiąją rungtynių dalį pirmavę „kanonieriai“ patyrė itin skaudžią nesėkmę – „mėlynieji“ per keturias minutes pasiekė du įvarčius ir šventė pergalę 2:1.

„Chelsea“ su šia pergale išsaugojo keturių taškų pranašumą prieš penktoje vietoje esantį „Man Utd“. Savo ruožtu „Arsenal“, nenugalėjęs varžovų nė karto per paskutines ketverias rungtynes, krenta į 12-ąją vietą.

Itin grėsmingai rungtynes pradėję „Arsenal“ futbolininkai pranašumą įgijo jau 13-ąją minutę, kai po kampinio galva kamuolį į Kepos vartus pasiuntė Pierre'as-Emerickas Aubameyangas.

„Arsenal“ tęsė dominavimą dar apie 15 minučių, tačiau vėliau į savo įprastą žaidimo ritmą grįžo „Chelsea“. Prie to nemažai prisidėjo Franko Lampardo keitimas – jis išėmė gynėją Emersoną ir į aikštę įleido saugą Jorginho.

Pirmajame kėlinyje „Chelsea“ ekipai grįžti į kovą dar nepavyko, tačiau nuo pat jo pabaigos iki viso antrojo kėlinio su kamuoliu jau dominavo „mėlynieji“.

Antroje rungtynių pusėje „Arsenal“ koncentravosi į gynybą ir, kaip atrodė tuomet, tai davė vaisių. „Chelsea“ atliko ne vieną aštrų perdavimą į varžovų baudos aikštelę, tačiau Berndui Leno per daug paplušėti nereikėjo.

Visgi „Arsenal“ turėtas pranašumas ištirpo 83-ąją minutę – standartinės situacijos metu vartus palikęs B. Leno nesugriebė kamuolio, o visiškai laisvas likęs Jorginho jį pasiuntė į tuščius vartus.

„Arsenal“ komandai, daug ir sunkiai dirbusiai gynyboje, tai buvo didžiulis šokas, bet dar didesnis sukrėtimas įvyko 87-ąją minutę, kai Willianas pasileido per visą aikštę, įkirto į baudos aikštelę ir atlikęs perdavimą Tammy Abrahamo link sukūrė progą įmušti pergalingą įvartį. Puolėjas, apsisukęs su kamuoliu, jį nukreipė į varžovų vartus ir taip išplėšė pergalę „Chelsea“ ekipai.