„Ajax“ pasaka tęsiasi: mažiausią biudžetą iš likusių ČL komandų turintys olandai eliminavo „Juventus“ (VIDEO)

Antradienį vakare UEFA Čempionų lygoje įvyko pirmos dvejos atsakomosios ketvirtfinalio rungtynės. Turine ir Barselonoje buvo išdalinti pirmieji du bilietai į pusfinalio etapo traukinį.

Turine užfiksuota dar viena sensacija – stebuklą šio sezono Čempionų lygoje kurianti Amsterdamo "Ajax" komanda iš tunyro eliminavo Cristiano Ronaldo su Turino "Juventus". Po praleisto įvarčio atsitiesę olandai pasiekė pergalę rezultatu 2:1 ir pirmą kartą nuo 1996 metų žais pusfinalyje.

Pirmoji akistata Amsterdame baigėsi lygiosiomis 1:1, todėl "Ajax" komanda šiose rungtynėse net negalėjo galvoti apie gynybą – jiems reikėjo bent vieno įvarčio.

Susitikimas prasidėjo gana ramiai – abi komandos nespaudė viena kitos, todėl progų iš pradžių daug nebuvo. 28-ąją minutę "Ajax" sulaukė blogiausio scenarijaus – visus įvarčius "Juventus" ekipai atkrintamųjų etape mušantis Cristiano Ronaldo taikliai smūgiavo galva po kampinio ir "Juventus" įgijo pranašumą.

Visgi net ir po šio įvarčio "Ajax" situacija nepasikeitė – jiems vis dar reikėjo įvarčio. Jo ilgai laukti neprireikė – vos po šešių minučių rezultatas tapo lygus, kai Donny van de Beekas baudos aikštelėje netikėtai sulaukė perdavimo ir likęs vienas prieš vartininką smūgiavo taikliai.

Antrajame kėlinyje "Ajax" rodė gerokai patrauklesnį žaidimą ir dominavo pagal sukurtas progas. 67-ąją minutę "Juventus" stadione krito lemiamas įvartis, kuris nenudžiugino didžiosios daugumos žiūrovų – Matthjisas del Ligtas galingu smūgiu po kampinio išplėšė pergalę savo komandai, kuri atvedė ją į išsvajotą pusfinalį.

Per likusį laiką "Ajax" dar turėjo net kelias puikias progas padidinti pranašumą, tačiau neprireikė net ir trečio įvarčio. Sensacingai žygiuojanti "Ajax" komanda pusfinalyje susitiks su "Tottenham" – "Manchester City" poros nugalėtoju.

Kitose rungtynėse "Barcelona" nieko nenustebino ir savo žiūrovų akivaizdoje be vargo susidorojo su "Manchester United". Tragiškai gynyboje klydusi Ole Gunnaro Solskjaero kariauna turnyrą paliko pralaimėjusi bendru rezultatu 0:4.

"Raudonieji velniai" agresyviai pradėjo rungtynes ir per pirmąsias 10 minučių patampė nervus šeimininkų sirgaliams, tačiau kiek nusiraminę ir Lioneliui Messi kamuolį atidavę katalonai netrukus pradėjo savo šou.

16-ąją minutę L. Messi po Ashley Youngo klaidos išvedė "Barcą" į priekį, o dar po keturių minučių padidino pranašumą, kai dar klaikiau bandydamas atremti smūgį suklydo Davidas De Gea.

Galutinį tašką 61-ąją minutę nuostabiu smūgiu padėjo Philippe Coutinho. "Man Utd" dar turėjo galimybę sušvelninti atsilikimą, tačiau Marcas-Andre ter Stegenas nebuvo nusiteikęs traukti kamuolio iš vartų.

"Barcelona" komandos pusfinalyje greičiausiai lauks "Liverpool" komanda, kuri pirmoje ketvirtfinalio dvikovoje šventė įtikinamą pergalę prieš "Porto".

Rezultatai:

"Juventus" 1 – 2 "Ajax"
(Pirmas mačas: 1-1, galutinis rezultatas: 2-3)
28′ [1 – 0] C. Ronaldo
34′ [1 – 1] D. van de Beek
67′ [1 – 2] M. de Ligt

"Barcelona" 3 – 0 "Man Utd"
(Pirmas mačas: 1-0, galutinis rezultatas: 4-0)
16′ [1 – 0] L. Messi
20′ [2 – 0] L. Messi
61′ [3 – 0] P. Coutinho