Teisėjai nebaudė S. Vettelio, nes niekas neprašė

2017-10-05 08:58 F-1.lt

Po finišo Malaizijoje įvyko kvaila avarija, kurioje dalyvavo Lance Strollas ir Sebastianas Vettelis Teisėjai išnagrinėjo šį incidentą ir nutarė nieko nebausti, kadangi dėl avarijos vienodai kalti buvo abu pilotai. Tačiau kito momento, kuris praktiškai turėjo privesti prie baudos Sebastianui Vetteliui, teisėjai taip ir neišnagrinėjo.

Po to, kai Vettelis sustabdė mašiną, jis, kaip priklauso, vairą pastatė į jo vietą. Bet po to, kai greta sustojo Pascalis Wehrleinas ir pasisiūlė pavežti Sebastianą, šis nuėmė vairą nuo savo „Ferrari“, padėjo jį Pascaliui ant kelių, po to pats atsisėdo ant šoninio „Sauber“ pontono ir nuvažiavo link boksų – nežiūrint į tai, kad tuo momentu į incidento vietą atvyko medicininis automobilis, kuris galėjo nuvežti Vettelį į boksus kur kas komfortiškesniu būdu. Vettelio veiksmai tiesiogiai prieštarauja taisyklėms.

„Formulės-1“ Sportinio reglamento 22.5 punktas sako, kad pilotas, sustabdęs mašiną trasoje, privalo bolido vairą palikti vietoje – tai būtina norint palengvinti mašinos evakuaciją. Tačiau Vettelio kažkodėl nenubaudė. Kaip BBC paaiškino vienas iš teisėjų, jie net nenagrinėjo šio epizodo, kadangi niekas neprašė to padaryti.

Įprastai prašymas išnagrinėti vieną ar kitą incidentą teisėjams ateina iš lenktynių direktoriaus Charlie Whitingo, kuris veikia savo iniciatyva arba kurios nors komandos prašymu. Šį kartą, matyt, niekas iš varžovų nepasiskundė, o pats Whitingas polenktynininje sumaištyje neatkreipė dėmesio į šį pažeidimą.

Paskutiniu pilotu, kurį nubaudė už vairo neuždėjimą trasoje sustabdžius bolidą, buvo Pastoras Maldonado 2014 m. Kanados etape – tuomet jis gavo įspėjimą. Tai nebe pirmas atvejis, kai pilotas išvengia bausmės vien todėl, kad apie ją laiku nebuvo pranešta teisėjams.

Pavyzdžiui, Kinijos GP etape teisėjai nepastebėjo, kad Estabanas Oconas pavėlavo į nacionalinio himno atlikimo procedūrą – nors D. Ricciardo ir S. Perezas už analogišką veiksmą gavo įspėjimus.

...