Sąlygos, kuriomis L. Hamiltonas taps čempionu jau kitose lenktynėse

2017-10-10 13:23 F-1.lt

Po Sebastiano Vettelio pasitraukimo ir Lewiso Hamiltono pergalės Japonijoje, „Mercedes“ piloto šansai pasaulio čempiono titului gerokai išaugo.

Likusiose ketveriose lenktynėse galima uždirbti 100 taškų, kai dabar Lewiso pranašumas prieš varžovą sudaro 59 taškus. Jau JAV GP etape Hamiltonas gali sau garantuoti pergalę pasaulio čempionate, jei po šių lenktynių jo pranašumas prieš Vettelį bus 75 taškai.

Tai įmanoma tuo atveju, jei bus realizuotas vienas iš šių scenarijų: Lewisas taps pasaulio čempionu Ostine, jei laimės lenktynes, o Sebastinas Vettelis finišuos ne aukštesnėje nei 6 vieta; Hamiltonas Ostine taps pasaulio čempionu, jei finišuos antras, o Sebastianas finišuos ne aukštesnėje nei 9 vieta.

Labai didelė tikimybė, kad Ostine „Mercedes“ komanda ketvirtą kartą paeiliui iškovos Konstruktorių taurę. Dabar „Mercedes“ pirmauja prieš „Ferrari“ 145 taškais, bet po Ostino komandą tenkins pranašumas prieš „Ferrari“ 129 taškais, kad garantuotų sau pergalę čempionate. Norėdama pratęsti kovą Konstruktorių taurėje, etape JAV „Ferrari“ turi uždirbti 17 taškų daugiau nei „Mercedes“.

Supaprastinkime: Jei Ostine „Ferrari“ pilotai finišuos 1 ir 2 vietose, o „Mercedes“ 3 ir 4-toje, tai „Mercedes“ sau garantuos pergalę Konstruktorių įskaitoje (43-27=16).
(Komentarai rašomi Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Informuokite apie pažeidimus.)

...