Susipažinkite: F-1 debiutuosiantis B. Hartley

2017-10-19 13:13 F-1.lt

Iš Naujosios Zelandijos kilęs Brendonas Harley šį savaitgalį debiutuos F-1 lenktynėse JAV GP. Pilotas savo jėgas išbandys „Toro Rosso“ ekipoje. B. Hartley dar 2007-aisiais tapo „Red Bull“ jaunimo komandos dalimi su dar daugybe vairuotojų įskaitant ir Danielį Ricciardo.

Tais metais jis varžėsi „Eurocup Formula Renault 2.0“ lenktynėse. Būtent tais metais B. Hartley ir triumfavo nors varžėsi su ateities F-1 pilotais: Jaime Alguersuariu, Charlesu Picu, Roberto Merhi, Julesu Bianchiu ir D. Ricciardo. Po to B. Hartley tapo bandymų pilotu „Red Bull“ ir „Toro Rosso“ ekipose, o pastarojoje 2008-aisiais bandymuose važiavo du kartus.

Vėliau zelandietis prisijungė prie britų „Formula-3“ lenktynių, kur iškovojo trečią vietą įveikdamas Sergio Perezą ir Marcusą Ericssoną. Tačiau jo kolega iš „Red Bull“ akademijos J. Alguersuari iškovojo titulą ir buvo pakviestas į „Toro Rosso“ komandą. B. Hartley 2009-aisiais buvo atsarginis „Red Bull“ pilotas ir šią rolę dalinosi su D. Ricciardo. Tiesa, tuomet jam itin nesisekė „Formula Renault 3.5“. 2010 metais jis važiavo kartu su D. Ricciardo, tačiau prarado vietą programoje viduryje sezono ir buvo pakeistas Jeano-Erico Vergne‘o, kuris „Toro Rosso“ ekipoje važiavo 2012 ir 2013 metais.

Kalbėdamas su ESPN šių metų žiemą, D. Ricciardo atskleidė kad B. Hartley buvo vienas iš geriausių varžovų jo karjeros pradžioje. Taip pat atskleidė, kad B. Hartley buvo vienas iš svarių faktorių, kodėl jis sugebėjo įveikti namų ilgesio ligą kai atvyko iš Australijos į Europą.

„Kai persikėliau susiradau kelis draugus, kaip Brendonas Hartley, kuris lenktyniavo su manimi tame pačiame čempionate. Aš jį puikiai supratau, jis buvo iš to paties pasaulio kampelio, važiavo „Red Bull“ ir tuo metu jis buvo tai, ko aš siekiau. Aš susiradau kelis draugus ir tai labai padėjo. Hartley gyveno kažkur Vokietijos rytuose ir jis sakė, kad jam buvo sunku. Tu gali vienas kitam padėti ištverti tai“, - pasakojo D. Ricciardo.

Vėliau B. Hartley buvo pasirodęs GP2 lenktynėse, taip pat turėjo dar vieną prastą sezoną „Formula Renault 3.5“ lenktynėse. 2012 metais pilotas dalyvavo „Mercedes“ jaunųjų pilotų bandymuose ir užėmė trečią vietą „Paul Ricard“ trasoje. Tada B. Hartley tęsė darbą su „Mercedes“ stimuliatoriais, taip padėdamas jiems pasiruošti 2013-iesiems.

Tiesa, B. Hartley šansas pasirodyti F-1, atrodė, kad praėjo. Tada jis susikoncentravo ties sportiniais automobiliais ir 2014 metais pasirašė kontraktą su „Porsche“ bei lenktyniavo vienoje komandoje su Marku Webberiu ir Timo Bernhardu. Nors B. Hartley taip ir neatskleidė savo potencialo vienviečiuose automobiliuose, jis atrodė puikiai nuo tada.

„Porsche“ trejetas tapo čempionais 2015 metais, o prie B. Hartley ir T. Bernhardo prisijungė Earlas Bamberas. Taip pat jie šiais metais laimėjo „Le Mano 24 Valandų“ lenktynes. B. Hartley turėtų būti itin populiarus rikiuotėje Ostine po to, kai jis sulaukė šanso, kuris atrodė bene neįmanomas prieš kelias savaites. Labai vėlyvas šansas, palyginus su jo kolegomis „Red Bull“ ekipoje, gali jam atverti kelią į F-1 karjerą. Karjerą, kurios atrodė B. Hartley taip ir neturės.
(Komentarai rašomi Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Informuokite apie pažeidimus.)

...