Japonijoje - dar viena L. Hamiltono pergalė ir S. Vettelio fiasko

2017-10-08 11:28 F-1.lt

Atlaikęs Maxo Verstappeno spaudimą,  „Mercedes“ pilotas Lewisas Hamiltonas nugalėjo Japonijoje vykusiose F-1 lenktynėse.

Pagrindinis brito varžovas kovoje dėl čempiono titulo Sebastianas Vettelis dėl technikos gedimo pasitraukė iš varžybų jų pradžioje.

Problemos „Ferrari“ ekipai prasidėjo dar prieš lenktynes. Komanda iki varžybų starto bandė pašalinti iškilusias bėdas.

Po starto, Maxas Verstappenas aplenkė ne tik komandos draugą Danielį Ricciardo, bet ir iš antros pozicijos startavusį S. Vettelį. Pastarasis greitai prarado dar kelias pozicijas.

Per pirmus tris ratus S. Vettelis nukrito iki aštuntos vietos. O ketvirtame rate komanda radijo ryšiu pranešė vokiečiui, jog jo tolimesnė kova baigta ir jis turi pasitraukti iš lenktynių.

Sportininkams įveikus penkiolika ratų, L. Hamiltono persvara prieš antroje vietoje važiavusį M. Verstappeną siekė daugiau nei 4 sek.

21-ame rate minėtasis M. Verstappenas pirmasis iš lyderių pasuko į techninio aptarnavimo zoną pasikeisti padangų. Dar po rato tai padarė L. Hamiltonas. Britas į trasą grįžo priešais M. Verstappeną. Šiuos du sportininkus tuo metu skyrė beveik 2 sek.

25-ame rate sustojimą atliko trumpai lenktynėse pirmavęs D. Ricciardo. Australas lyderio poziciją užleido „Mercedes“ pilotui Valtteri Bottui, kuris startavo su minkštos sudėties padangomis.

Suomis trasoje ėmė trukdyti komandos draugui L. Hamiltonui, taip suteikdamas progą M. Verstappenui sumažinti atsilikimą. V. Bottas galų gale praleido į priekį L. Hamiltoną ir bandydamas jam pagelbėti, kurį laiką sulaikė M. Verstappeną. Suomis į techninio aptarnavimo zoną pasuko 30-ame rate. Tuo metu skirtumas tarp L. Hamiltono ir M. Verstappeno jau buvo išaugęs iki 3,4 sek.

M. Verstappenui vėliau pavyko sumažinti atsilikimą nuo L. Hamiltono. O lenktynėms artėjant prie pabaigos, kai britas užstrigo už lėčiau važiavusių sportininkų, olandas visiškai pavijo pirmavusį „Mercedes“ pilotą.

Aplenkęs priekyje važiavusius varžovus, L. Hamiltonas padidino persvarą prieš M. Verstappeną ir iškovojo aštuntąją pergalę šių metų sezone.

Antroji ir trečioji vietos atiteko „Red Bull“ ekipos duetui – M. Verstappenui ir D. Ricciardo.

Ketvirtas lenktynes baigė V. Bottas, o penktas finišo liniją kirto po starto iki 15-os vietos nukritęs „Ferrari“ pilotas Kimi Raikkonenas.

Iki sezono pabaigos likus keturiems etapas, L. Hamiltono persvara prieš S. Vettelį siekia 59 taškus. Tuo tarpu V. Bottas nuo vokiečio dabar atsilieka tik 13 taškų.
(Komentarai rašomi Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Informuokite apie pažeidimus.)

...