Monzoje – lengva L. Hamiltono pergalė

2017-09-03 15:01 F-1.lt

Šiandien Italijoje, Monzos trasoje, vykusiose F-1 lenktynėse nesunkiai nugalėjo „Mercedes“ lenktynininkas Lewisas Hamiltonas.
Už brito antroje vietoje finišavo jo komandos draugas Valtteri Bottas. O ant paskutinio apdovanojimų pakylos laiptelio užlipo „Ferrari“ lenktynininkas Sebastianas Vettelis.
Nesunkiai šiandien nugalėjęs L. Hamiltonas pakilo į pirmąją vietą lenktynininkų įskaitoje ir dabar trimis taškais lenkia iki šiol čempionate pirmavusį S. Vettelį. Brito persvara prieš komandos draugą V. Bottą padidėjo iki 41 taško.
Iš „pole“ pozicijos lenktynes pradėjęs L. Hamiltonas turėjo užkirsti kelią geriau iš antros vietos startavusiam Lance‘ui Strollui. Pastarasis, trumpam užstrigęs už „Mercedes“ bolido, prarado poziciją iš trečios pozicijos startavusiam „Force India“ atstovui Estebanui Oconui.
Už pirmojo trejetuko dėl ketvirtosios vietos atkakliai kovojo du suomiai – Kimi Raikkonenas ir V. Bottas. „Ferrari“ lenktynininkas trumpam buvo aplenkęs varžovą ir pakilęs pozicija aukštyn. Bet V. Bottas įveikė K. Raikkoneną „Parabolica“ posūkyje ir susigrąžino prarastą poziciją.
V. Bottas vėliau be didesnio vargo aplenkė L. Strollą, E. Oconą ir pakilo į antrą vietą. Suomiui taip ir nepavyko pavyti L. Hamiltono, tad teko pasitenkinti antra vieta.
Puikiai lenktynėse pasirodė „Red Bull“ atstovas Danielis Ricciardo. Iš 16-os vietos startavęs australas ilgai išsilaikė trasoje su minkštos sudėties „Pirelli“ padangomis ir taip aplenkė ne vieną pilotą. Vėliau, ant bolido sumontavus superminkštąsias padangas, D. Ricciardo kovoje dėl ketvirtos vietos įveikė K. Raikkoneną ir ėmė vytis S. Vettelį. Bet vokiečiui pavyko išsilaikyti priekyje ir finišuoti trečioje vietoje, tuo tarpu D. Ricciardo finišo liniją kirto ketvirtas.
Nesėkmingai lenktynės susiklostė Maxui Verstappenui. Kovodamas dėl aukštesnės pozicijos, olandas pirmame posūkyje neišvengė kontakto su Felipe Massa. Po susidūrimo „Red Bull“ pilotui prakiuro padanga. Į rikiuotės galą nusiritęs M. Verstappenas vis dėlto sugebėjo aplenkti ne vieną varžovą ir finišuoti dešimtoje vietoje.

qaq

...