Antrąją Dakaro ralio dieną greičiausias C. Despres, B. Vanagas vertėsi ant kopų (VIDEO)

2018-01-07 21:32 F-1.lt

Vakar nestebinę greičiu, šiandien, antrąją Dakaro ralio dieną, „Peugeot“ lenktynininkai buvo sunkiai sustabdomi. Prancūzų komandos lenktynininkas Cyrilas Despres užfiksavo geriausią rezultatą ir pakilo į pirmąją įskaitos vietą.

Prancūzas greičiu šiandien pranoko komandos draugus Stephane‘ą Peterhanselį ir Sebastieną Loebą, kuriuos aplenkė atitinkamai 48 sekundėmis ir 3 minutėmis.

Kurį laiką šiandien pirmavo ketvirtasis „Peugeot“ komandos lenktynininkas Carlosas Sainzas. Bet ispanui prakiuro padanga, tad jis prarado laiko. Ispanas vėliau buvo priverstas vytis varžovus ir vienu metu buvo pakilęs iki pirmojo ketvertuko, bet ir vėl pradūrė padangą. Galų gale C. Sainzas finišavo šeštas, nuo nugalėtojo atsilikęs 13 minučių.

Tarp „Toyota“ automobiliais važiavusių sportininkų šiandien geriausiai pasirodė Ginielis de Villiersas. Sportininkas finišavo ketvirtas.

Vakar geriausią rezultatą tarp visų dalyvių užfiksavęs Nasseras Al-Attiyahas šiandien nugalėtojui nusileido beveik 15 minučių ir bendroje įskaitoje nukrito iš pirmos vietos į penktą.

Itin nesėkmingai diena susiklostė „Mini“ automobiliais važiavusiems sportininkams. Naujokas Bryce‘as Menziesas vertėsi įveikęs vos kelis kilometrus. Sportininkas nesusižeidė, bet jo šturmanas, spėjama, susilaužė kulkšnį.

Kitas „Mini“ bagiu važiavęs Yazeedas Al-Rajhi greičio ruože susidūrė su kitu „Mini“ automobiliu, kurį pilotavo Borisas Garafulicas.

Tarp lietuvių finišą jau pasiekė Antanas Juknevičius ir Vaidotas Žala. Sportininkai kol kas užima 19-ą ir 27-ą pozicijas. V. Žalos ekipažas padėjo ant ratų pastatyti apvirtusio Benedikto Vanago automobilį. Pastarasis šiandien finišavo 34-as.

„Pirmas trečdalis ėjosi labai sklandžiai, lenkėme nemažai dalyvių. Aiškų dulkių teko pavalgyti. Privažiavom sustojusį Vaidą su Saulium, Saulius iškėlė nykštį, viskas gerai. Už 100 metrų šturmavom kopą, gal pora km/h per greitai. Nukritom per priekį. Vaidas pravažiuodamas vilktimi timptelėjo kad atsistotume ant ratų, ačiū bičiuliams už tai“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė B. Vanagas.

„Priekinis stiklas suskilo, matomumas žymiai suprastėjo. Vien todėl keletą kartų teko vaduotis iš smėlio gniaužtų. Neapsikentėm, išėmėm priekinį stiklą. Užsidėjom motociklininkų akinius ir štai mes finiše.“

Tarp motociklininkų šiandien buvo greičiausias „Honda“ komandos lenktynininkas Joan Barreda. Užfiksavęs geriausią rezultatą antrąją ralio dieną, sportininkas taip pat pakilo į pirmąją vietą bendroje įskaitoje. Ispanas antroje vietoje likusį „Yamaha“ atstovą Adrieną van Bevereną aplenkė daugiau nei 2 minutėmis. O KTM ekipos lenktynininkas Matthiasas Walkneris užbaigė greičiausiųjų trejetą.

Vakarykščio greičio ruožo nugalėtojas Samas Sunderlandas šiandien nugalėtojui nusileido 6 minutes ir bendroje įskaitoje iš pirmos vietos nukrito į ketvirtą.

Lietuvis Balys Bardauskas, vakar gavęs 2 val. baudą, šios dienos greičio ruožo finišo dar nepasiekė.

B. Vanago apsivertimas:
(Komentarai rašomi Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Informuokite apie pažeidimus.)

...