Paskutinėmis sekundėmis vos neprisižaidusi „Žalgirio“ komanda Eurolygoje startavo pergale

Eurolygos sezono starte – sudėtinga Kauno „Žalgirio“ pergalė.

Namuose kauniečiai suteikė progą varžovams laimėti rungtynes, tačiau svečiai nepataikė lemiamo tritaškio ir „Žalgiris“ iškovojo sunkią pergalę 78:76.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie susitikimą pradėjo penkiais taškais be atsako, tačiau „Žalgiris“ į tai atsakė aštuoniais taškais iš eilės ir įsiveržė į priekį. Galiausiai, nerezultatyvų pirmąjį kėlinį kauniečiai užbaigė pirmaudami dviem taškais (15:13).

Antrajame kėlinyje situacija ir vėl buvo panaši – kėlinio pradžioje sėkmingiau rungtyniavo „Crvena Zvezda“, kuri įgijo keturių taškų persvarą, tačiau toliau pabėgti šeimininkai jiems neleido, o galiausiai perėmė iniciatyvą ir po dviejų kėlinių buvo priekyje trijų taškų skirtumu (43:40).

Situacija pasikeitė trečiajame kėlinyje, kurio starte „Žalgiris“ įgijo didžiausią rungtynių persvarą (47:40), tačiau per likusias 8 minutes ir 28 sekundes, žalgiriečiai pelnė vos šešis taškus ir prieš ketvirtąjį kėlinį pranašumą jau turėjo keturių taškų deficitą (53:57).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje du tritaškius iš eilės pataikė Kevinas Pangosas, po vieną pridėjo Aaronas White‘as ir Paulius Jankūnas ir kauniečiai įsiveržė į priekį (67:62). Visgi, svečiai nebuvo linkę pasiduoti ir likus minutei ir 15 sekundžių, po Pero Antičiaus tritaškio, „Žalgirio“ persvara ištirpo iki vienintelio taško (74:73).

Lemiamu momentu iniciatyvos ėmėsi K. Pangosas kuris metimu aukšta trajektorija padidino persvarą, o likus žaisti 25 sekundes Edgaras Ulanovas privertė varžovą prasižengti ir realizavo abu baudos metimus. Po jų šeimininkų pranašumas siekė penkis taškus (78:73).

Visgi, per likusį laiką žalgiriečiai ramiai rungtynių užbaigti nesugebėjo – iš pradžių Milko Bjelica tritaškiu metimu sumažino pranašumą iki dviejų, o kitoje atakoje kamuolį gavęs E. Ulanovas išleido jį už aikštės ribų. Kauniečių laimei, nubausti jų komandos „Crvena Zvezda“ ekipai nepavyko – paskutinę rungtynių sekundę mestas Tayloro Rochestie metimas buvo netikslus.

Net penki Kauno „Žalgirio“ žaidėjai rungtynes pabaigė pelnę dviženklį taškų skaičių. Naudingiausias ekipoje buvo 15 taškų pelnęs ir 28 naudingumo balus surinkęs P. Jankūnas.

Rezultatyviausi žaidėjai:

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 15 (28 naudingumo balai), Kevinas Pangosas 14, Edgaras Ulanovas 11, Aaronas White'as ir Brandonas Daviesas po 10.

„Crvena Zvezda“: Milko Bjelica 18, Pero Antičius 17, Tayloras Rochestie 10 (7 rezultatyvūs perdavimai)