Utenoje nemažai vargo turėjęs „Žalgiris“ metus baigė pergalingai

Lkl.lt

Daug jėgų kovoms Eurolygoje atidavęs Kauno „Žalgiris“ (15-2) turėjo gerokai paprakaituoti ir Utenoje, tačiau metus „Betsafe-LKL“ pirmenybėse sugebėjo baigti pergalingai.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai svečiuose 78:74 (19:21, 16:11, 19:17, 24:25) palaužė Utenos „Juventus“ (6-11) krepšininkų pasipriešinimą.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje rezultatas dar buvo lygus (54:54), tačiau tuomet „Žalgiris“ keturias minutes neleido varžovams rinkti taškų ir išsiveržė į priekį 61:54.

Viso susitikimo metu garbingai kovojusi „Juventus“ komanda mačo pabaigoje vėl žaidė su svečiais taškas į tašką, tačiau pagauti jų jau nebesugebėjo.

Tiesa, žalgiriečiai per paskutines dvi minutes prametė net šešis baudų metimus iš aštuonių bei dar leido šeimininkams priartėti 69:73.

Vis dėlto „Žalgirio“ didvyriu tapo Aaronas White‘as, kuris likus žaisti 30 sekundžių atkovojo kamuolį puolime ir leido Artūrui Milakniui baudų metimais padidinti persvarą iki saugios ribos (75:69).

Uteniškiai nuo pat mačo pradžios sėkmingai kibo favoritams į atlapus bei pirmojo kėlinio pradžioje išsiveržė į priekį 19:13. Per pirmąjį ketvirtį 8 taškus pelniusio Simo Buterlevičiaus vedami šeimininkai po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 21:19.

Žalgiriečiai antrąjį ketvirtį pradėjo padarydami tris klaidas iš eilės, tačiau tuo nepasinaudojusi Utenos ekipa savo pranašumo nepadidino, o netrukus ir paleido 10:2 spurtavusius varžovus į priekį 33:29.

Po ilgosios pertraukos Kevino Pangoso vedamas „Žalgiris“ laimėjo atkarpą 10:4 ir atitrūko 49:41, tačiau minutės pertraukėlės paprašęs Žydrūnas Urbonas privertė savo auklėtinius sugrįžti į rungtynes. „Juventus“ prieš lemiamą ketvirtį spurtavo 8:0 ir išlygino rezultatą 49:49.

„Juventus“: LaRonas Dendy, Anthony Irelandas ir Dovis Bičkauskis po 13, Simas Buterlevičius 11, Arvydas Šikšnius po 10.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 15, Axelis Toupane‘as 13, Artūras Milaknis 11, Aaronas White‘as 10 (7 atk. kam.), Vasilije Micičius 9, Paulius Jankūnas 8.