Trileris Vilniuje: „Lietuvos rytui“ prireikė dviejų pratęsimų įveikti „Šiaulius“

LKL.lt informacija

Antrą kartą šią savaitę „Betsafe–LKL“ čempionate – dviejų pratęsimų trileris, kuriame triumfavo Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas.

Rimo Kurtinaičio auklėtiniai namuose išbarstė 19-os taškų persvarą, bet 103:98 palaužė „Šiaulių“ ekipą.

Antrojo pratęsimo pabaigoje Chrisas Krameris pataikė du baudos metimus ir likus žaisti 6 sekundes „Lietuvos rytas“ turėjo 3 taškų pranašumą (99:96). Kitoje aikštės pusėje Omaras Prewittas išprovokavo varžovo pražangą mesdamas iš trijų taškų zonos, tačiau tikslą pasiekė tik du baudos metimai (99:98). Per likusį laiką „Šiauliai“ nieko nesukūrė, o vilniečių pergalę įtvirtino C. Kramerio dėjimas – 103:98.

Aikštės šeimininkų gretose šiose rungtynėse debiutavo net trys žaidėjai – iš Klaipėdos „Neptūno“ ekipos atvykęs duetas Mindaugas Girdžiūnas ir Arnas Butkevičius bei po traumos atsigaunantis Egidijus Mockevičius.

M. Girdžiūnas per 16 minučių pelnė 7 taškus ir atkvojo 2 kamuolius, o A. Butkevičius per 19 minučių surinko 6 taškus ir sugriebė 3 atšokusius kamuolius. E. Mockevičius taškais nepasižymėjo.

Rezultatyviausiai „Lietuvos ryto“ gretose sužaidė Jimmy Baronas, pelnęs 21 tašką. Travisas Petersonas surinko galingą dvigubą dublį – 18 taškų ir 14 atkovotų kamuolių. C. Krameris ir Artūras Jomantas atitinkamai pelnė po 12 ir 11 taškų.

Fantastiškas rungtynes sužaidė „Šiaulių“ amerikietis Omaras Prewittas, surinkęs 29 taškus ir tiek pat naudingumo balų bei pagerinęs asmeninį sezono rekordą.

Geriausias sezono rungtynės sužaidė ir kitas svečių legionierius Akeemas Wrightas, pelnęs 21 tašką. Lauryno Biručio sąskaitoje buvo 14 taškų.

Rungtynes geriau pradėjo „Lietuvos rytas“, po pirmojo kėlinio pirmavęs 6 taškų persvara (24:18). Sėkmingą žaidimą vilniečiai demonstravo ir antrajame ketvirtyje, o prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė 14 taškų – 47:33.

Trečiojo kėlinio pabaigoje aikštės šeimininkai turėjo net 19-os taškų pranašumą (57:38), o prieš lemiamą ketvirtį „Lietuvos rytas“ pirmavo tais pačiais 14 taškų (59:45). Ketvirtajame tiesiog fantastiškai žaisti pradėję „Šiauliai“ ne tik pasivijo varžovus, bet ir likus žaisti pusantros minutės pirmavo (74:70). Visgi per likusį laiką svečiai taškų nepelnė, o „Lietuvos rytas“ išlygino rezultatą ir komandos ėjo žaisti pratęsimo – 74:74.

Pirmajame pratęsime virė lygi kova, o pergalę galėjęs išplėšti R. Giedraičio metimas skriejo pro šalį (83:83).