Jav rinktinė po fantastiško spurto atsitiesė ir triumfavo Amerikos čempionate

2017-09-04 11:51 basketnews.lt

Antroje mačo dalyje aikštėje dominavusi ir triuškinamą deficitą panaikinusi Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) rinktinė įspūdingai triumfavo FIBA Amerikos čempionate.

Jeffo Van Gundy vadovaujama ekipa Ispanijoje vykusiame auksiniame mače 81:76 (15:22, 12:20, 23:14, 31:20) palaužė Argentinos krepšininkus ir iškovojo turnyro trofėjų.

Didžiąją rungtynių dalį pirmavusi Argentinos nacionalinė komanda trečiojo kėlinio pradžioje po Gabrielo Decko taiklaus dvitaškio pirmavo netgi 20 taškų skirtumu – 50:30, tačiau amerikiečiai rankų vis tiek nenuleido.

Tuomet jie spurtavo 11:2 ir ketvirčio viduryje perpus sumažino savo atsilikimą – 41:52.

Ketvirtajame kėlinyje JAV startavo trimis tritaškiais, Xavieras Munfordas ir Kendallas Marshallas pridėjo po du taškus bei Van Gundy kariauna perėmė iniciatyvą į savo rankas – 65:61.

Prasidėjus paskutinei minutei Facundo Campazzo pelnė tris taškus iš eilės ir komandas teskyrė trys taškai – 63:66.

Kitoje atakoje pražanga sustabdytas Darrunas Hillardas realizavo vieną baudą, Decko metimas tikslo nepasiekė, o prie baudų metimų linijos pasiųstas Warney pataikė vieną metimą ir įtvirtino JAV pergalę.

Naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas Warney, per 24 minutes pelnęs 21 tašką (8/11 dvitaškiai, 5/8 baudos), atkovojęs 7 kamuolius, blokavęs 1 metimą ir surinkęs 22 naudingumo balus.

JAV rinktinė: Jameelas Warney 21, Darrunas Hillardas 15, Reggie Hearnas 14, Xavieras Munfordas 10.

Argentinos rinktinė: Nicolas Brussino 26, Facundo Campazzo 15, Gabrielas Deckas 14.