Po pratęsimo italus palaužęs „Lietkabelis“ iškovojo labai svarbią pergalę Europos taurėje

Šį vakarą į vieną svarbiausių sezono dvikovų Europos taurėje stojo Panevėžio „Lietkabelio“ komanda.

Išvykoje prieš „Grissin Bon“ klubą panevėžiečiams teko žaisti pratęsimą, kurio metu jiems pavyko įrodyti savo pranašumą bei iškovoti pergalę 85:82.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie vedami devynis taškus per šešias minutes pelniusio Kšištofo Lavrinovičiaus įgijo penkių taškų pranašumą (15:10). Visgi, ant suolo sėdus šiam aukštaūgiui, kito lyderio Panevėžio komandoje neatsirado ir Italijos klubas sugebėjo kėlinį užbaigti spurtu 8:0 ir laimėti pirmąjį kėlinį (15:18).

Antrojo kėlinio metu didesnės persvaros nepavyko įgyti nė vienai komandai, o po paskutinę sekundę „Grissin Bon“ pelnyto tritaškio, italai prieš pertrauką įgijo trijų taškų persvarą (37:40).

Per pirmąsias šešias trečiojo ketvirčio minutes „Lietkabelis“ padarė net aštuonias klaidas, bet šeimininkams nepavyko pasinaudoti šiomis dovanėlėmis ir po dešimties iš eilės Ado Juškevičiaus taškų „Lietkabelis“ įsiveržė į priekį (49:48). Kėlinys pasibaigė švieslentėje degant lygiam rezultatui 56:56.

Paskutinėmis „Lietkabelio“ atakos sekundėmis Adas Juškevičius išprovokavo pražangą ir galėjo baudų metimais išvesti savo komandą į priekį. Visgi, snaiperio ranka sudrebėjo ir pataikęs vieną baudą iš dvejų jis paliko varžovams galimybę iškovoti pergalę. Svečių laimei, paskutinę sekundę Amedeo Della Valle metė pro šalį ir komandoms teko žaisti pratęsimą (72:72).

Pratęsimą pradėję keliais taikliais metimais iš eilės, po Simo Jasaičio dvitaškio likus žaisti 84 sekundes komandas skyrė septyni taškai (85:78). Tiesa, tuomet „Lietkabelio“ puolimas užstrigo, o varžovai po dviejų iš eilės metimų po puolime atsikovotų kamuolių, likus žaisti devynias sekundes atsiliko tik trimis taškais ir turėjo kamuolį savo rankose (85:82).

Ir šį kartą Italijos ekipoje iniciatyvos ėmėsi A. Della Valle, kuris mėgino išprovokuoti pražangą bei tris baudų metimus, tačiau teisėjų jis neįtikino ir „Lietkabelis“ iškovojo svarbią pergalę.

Ši pergalė leido panevėžiečiams aplenkti varžovus ir su 4 pergalėmis pakilti į antrą B grupės vietą. Visgi, penktoje vietoje žengianti „Grissin Bon“ turi vos viena pergale mažiau, o abiems klubams surinkus vienodą pergalių skaičių tarpusavio pranašumą turėtų didesniu skirtumu Panevėžyje rungtynes laimėję varžovai.

Kitą savaitę „Lietkabelis“ žais su taip pat tris pergales iškovojusia „Galatasaray“ komanda.