P. Jankūnas dvitaškiu išplėšė pergalę „Žalgiriui“ po pratęsimo

Kauno „Žalgiris“ jau pirmajame kėlinyje paleido savo varžovus į priekį, tačiau puikiai antrą rungtynių dalį sužaidę žalgiriečiai sugebėjo išplėšti pratęsimą ir pergalę.

16 taškų deficitą panaikinęs „Žalgiris“ 86:85 (10:25; 18:21; 16:25; 21:24; 6:5) po pratęsimo palaužė Pirėjo „Olympiacos“.

Kauniečiai jau pirmajame kėlinyje turėjo 15 taškų deficitą, kai po 10 minučių atsiliko 10:25. Vienu metu atsilikimas buvo išaugęs ir iki 16 taškų, tačiau puikus trečias kėlinys leido tai panaikinti.

Trečiąjį ketvirtį kauniečiai užbaigė spurtu 13:0 ir sugrįžo į rungtynes.

Ketvirtajame kėlinyje virė atkakli kova ir viskas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis. Paulius Jankūnas prametė dvitaškį paskutinėmis sekundėmis, o komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą.

Pratęsimo metu užtikrinčiau atrodė kauniečiai, tačiau paskutinę minutę „Olympiacos“ pelnė 5 taškus be atsako ir atrodė, kad iškovos pergalę. Vis dėlto Paulius Jankūnas pataisė netikslų Edgaro Ulanovo metimą ir išplėšė pergalę kauniečiams. Atsakyti dar bandė Vassilis Spanoulis, tačiau jo tritaškis buvo netikslus.

„Olympiacos“: V. Spanoulis 16 (6 kld., 0/5 trit.), N. Milutinovas 15 (9 atk. kam., 26 n.b.), B. Robertsas 12.

„Žalgiris“: B. Daviesas 18 (10/11 baud., 24 n.b.), P. Jankūnas 15, E. Ulanovas 11 (2/11 dvit.).

Rungtynių eiga:
I kėlinys

Nors prieš susitikimą Šarūnas Jasikevičius akcentavo gynybą prieš Vassilį Spanuolį, graikas per pirmas dvi minutes pelnė 5 taškus, o „Olympiacos“ pirmavo 7:2. Kauniečių slogus startas ir toliau tęsėsi. Kol žalgiriečiai klydo, aikštės šeimininkai rezgė rezultatyvias atakas (2:10).

Po dar vieno Spanoulio dvitaškio šeimininkai įgijo rekordinį pranašumą – 15:6. Žalgiriečiai per pirmas 7 minutes pelnė tiek pat taškų, kiek suklydo kartų – po 6. „Olympiacos“ apsukų nemažino ir kėlinio pabaigoje. Kauniečiams nepavyko išjudinti puolimo ir po pirmųjų 10 minučių turėjo dviženklį deficitą – 10:25.

„Žalgiris“: P. Jankūnas 6
„Olympiacos“: H. Thompsonas 8, V. Spanoulis 7

II kėlinys

Kauniečiai antrąjį kėlinį pradėjo kur kas gyviau sužaidus kiek daugiau negu 2 minutes jau sumažino atsilikimą iki 11 (15:26). O po B. Davieso dviejų taškų su pražanga atsilikimas ištirpo ir iki 10 (18:28).

O akrobatiškasis Aaronas White‘as padėjo sumažinti atsilikimą ir iki vienženklio – 22:31. Po dar vieno gero epizodo gynyboje Kevinas Pangosas pridėjo baudos metimą, o iškart kamuolį perėmę žalgiriečiai pridėjo ir Edgaro Ulanovo dėjimą, po kurio komandas skyrė 7 taškai – 25:32. Vis dėlto du iš eilės šeimininkų tritaškiai ir spurtas 8:2 ir vėl juos atitilono nuo kauniečių (40:27).

B. Davieso dvitaškis paskutinėmis sekundėmis leido žalgiriečiams kėlinį užbaigti su 12 taškų deficitu – 31:43.

„Žalgiris“: B. Daviesas 7, P. Jankūnas, K. Pangosas ir A. White‘as po 5
„Olympiacos“: V. Spanoulis 10, H. Thompsonas 8, I. Papapetrou

III kėlinys

Žalgiriečiai nepasinaudojo slogia „Olympiacos“ kėlinio pradžia. Šeimininkai pustrečios minutės nepelnė taškų, tačiau kauniečiai per tą laiką ir patys pelnė vos 2 taškus (33:43). O jau per kitas 20 sekundžių Pirėjo ekipa pelnė 5 taškus be atsako ir jau turėjo 15 taškų pranašumą – 48:33.

O jau netrukus „Olympiacos“ įgijo ir rekordinį 16 taškų pranašumą – 54:38. Komandos toliau keitėsi rezultatyviomis atakomis, o „Olympiacos“ ir toliau išlaikė saugų pranašumą (59:43). Vis dėlto po puikaus Beno Udrigo prasiveržimo ir jo dviejų taškų „Žalgiris“ jau turėjo tik vienženklį deficitą – 50:59.

B. Udrihas ketvirtais taškais iš eilės pratęsė kauniečių spurtą iki 9:0. O po pastarojo perdavimo kamuolį į krepšį įkrovė A. White‘as ir deficitas ištirpo iki 5 taškų. V. Micičius pridėjo dar du taškus, kauniečiai iš viso surengė spurtą 13:0 ir „Žalgiris“ jau atsiliko tik 56:59.

„Olympiacos“: V. Spanoulis ir B. Robertsas po 12
„Žalgiris“: B. Daviesas 9, P. Jankinas ir E. Ulanovas po 8

IV kėlinys

Ketvirtąjį kėlinį ir vėl puikiai pradėjo B. Udrihas, kuris iškart pelnė 2 taškus ir komandas skyrė jau tik vienas taškas – 58:59. B. Udrihas turėjo šansą ir persverti rezultatą, tačiau jis prametė abu baudos metimus, o kitoje aikštės pusėje „Olympiacos“ pelnė du taškus ir susigrąžino trijų taškų persvarą – 67:64.

Puikiai gynyboje sužaidęs B. Daviesas išprovokavo pražangą puolime, tačiau pataikė tik vieną baudos metimą. Vis dėlto to užteko, kad rezultatas po ilgos pertraukos taptų lygus – 69:69. O po Artūro Milaknio tritaškio kauniečiai pirmą kartą įsiveržė į priekį – 74:71.

Nors šeimininkai iškart atsakė dviem taškais, kitoje aikštės pusėje E. Ulanovas pelnė 2 taškus su pražanga, o „Žalgiris“ jau pirmavo 77:73. Nors kauniečiai užpulti varžovų krepšio nesugebėjo, likus 1:45 „Žalgiris“ pirmavo 77:74. O likus 1:11 svečių pranašumas ištirpo iki minimumo. Tačiau A. Milakniui tai nė motais. Likus minutei snaiperis smeigia tritaškį ir „Žalgiris“ priekyje 4 taškų skirtumu – 80:76. Tiesa, „Olympiacos“ per kelias sekundes atsakė dėjimu. Wiltjeras dėjimu likus 5 sekundėms išlygino rezultatą – 80:80. O P. Jankūno metimas paskutinėmis sekundėmis buvo netikslus ir rungtynėse nusikėlė į pratęsimą.

„Olympacos“: V. Spanoulis 16, M. Milutinovas 13, B. Robertsas 12.
„Žalgiris“: B. Daviesas 16, P. Jankūnas 13, E. Ulanovas 11.

Pratęsimas

Pratęsimo metimu taškų sąskaitą iškart atidarė A. Milaknis, po kurio dvitaškio kauniečiai ir vėl pirmavo 2 taškais. Kauniečiai ir toliau rodė puikią gynybą ir po trijų minučių pratęsime pirmavo 2:0. Po B. Davieso baudų metimų likus 1:36 kauniečiai pirmavo 84:80. „Oly“ pirmuosius taškus pratęsimo metu pelnė likus žaisti vos 1:20, po kurių jie atsiliko 82:84.

O likus žaisti 10 sekundžių Bobby Brownas išprovokavo pražangą ir ėjo mesti du baudų metimus. Gynėjas pataikė tik vieną, tačiau K. Wiltjeras atkovojo kamuolį ir pelnė du taškus (85:84). Kauniečiai turi tik 10 sekundžių atsakui.

Per paskutinę ataką E. Ulanovas prametė dvitaškį, tačiau P. Jankūnas pataisė metimą ir išvedė „Žalgirį“ į priekį.