Naudingiausiai žaidęs Kuzminskas: „Reikia nesustoti“

2017-09-03 01:04 basketnews.lt

Pralaimėjimu Europos čempionate startavusi Lietuvos rinktinė savo pergalių sąskaitą atidarė pergale prieš B grupės šeimininkę Izraelio rinktinę. Naudingiausiai žaidusio Mindaugo Kuzminsko vedami lietuviai Tel Avive pirmąją pergalę šventė 88:73.

„Tokios rungtynės ir turi būti. Nė prieš vieną komandą nelaimėsime per vieną kėlinį. Reikia kantriai laužti, laužti, kol nulaušime. Antrajame kėlinyje vėl buvome įgyję persvarą, bet leidome pasivyti.

Pagaliau trečias kėlinys buvo toks, koks ir turi būti. Reikalus susitvarkėme ganėtinai anksti ir džiaugiamės pirmąja pergale. Reikia nesustoti.
Pralaimėjome pirmąsias rungtynes, neturėjome, kur trauktis. Smagu, kai prieš namų komandą jaučiame tokį palaikymą iš sirgalių. Palaikymas turi būti ir nuo suolo, nes tuomet lengviau pačiam įsijungti į žaidimą nuo suolo“, – po susitikimo kalbėjo Kuzminskas.

Šiame mače būtent atsarginių žaidėjų indėlis ir buvo raktas į pergalę. Nuo suolo pakilę krepšininkai surinko net 56 iš 88 taškų, iš kurių 16 priklauso Kuzminskui.
„Čia tik parodo, kad mūsų komanda yra lygi ir visi gali žaisti. Kaip ir visą laiką sakiau, mes neturime vieno ar dviejų žaidėjų, kurie yra individualiai stipriausi Europoje ar pasaulyje, todėl turime žaisti kaip komanda, nes tik taip galime kažką laimėti. Individualiai mes nelabai laimėsime.

Natūralu, kad bandėme žaisti per priekinę liniją. Jie dvigubino gynybą, mūsų aukštaūgiai numetinėjo kamuolį, tad manau, kad kertinė dalis buvo mūsų priekinė linija“, – nuomonę pateikė puolėjas.

Sekmadienį lietuvių laukia vienos iš grupės lyderių Italijos iššūkis. Ši rinktinė kartu su Vokietija laimėjo abejas rungtynes bei rikiuojasi turnyrinės lentelės viršūnėje.

„Nesame tokie geri, kad galėtume ruoštis kelioms rungtynėms į priekį. Galvojome tik apie Izraelį. Dabar laimėjome, grįšime ir rytoj nagrinėsime, kaip atrodo italai“, – teigė aukštaūgis.