Bulgarus antrą kartą įveikusi „Juventus“ ekipa pateko į Čempionų lygos grupių etapą (vaizdo įrašas)

Šį vakarą lemiamas FIBA Čempionų lygos atrankos rungtynes žaidė Utenos „Juventus“ ekipa. Lietuvos krepšinio klubas stojo į akistatą su Bulgarijos „Lukoil Akademic“ ekipa, o pergalė šiose rungtynėse garantavo bilietą į grupių etapą.

Rungtynėse namuose „Juventus“ dar pirmąjame kėlinyje įsiveržė į priekį dviženkliu skirtumu, o visą mačą varžovus besivijusiai Bulgarijos ekipai pavyti Utenos krepšininkų taip ir nepavyko – galutinis rungtynių rezultatas 86:79 šeimininkų naudai.

Itin sėkmingai rungtynes pradėję šeimininkai pirmąjį kėlinį laimėjo dvylikos taškų skirtumu 26:14. Nors vėliau padidinti pranašumo „Juventus“ nepavyko, Bulgarijos ekipai perimti iniciatyvos taip pat nesisekė. Per likusius tris kėlinius „Lukoil Akademic“ komandai „Juventus“ neleido priartėti arčiau trijų taškų persvaros, o galiausiai šventė pergalę septynių taškų skirtumu.

Į priekį „Juventus“ vedė du dvigubą dublį atlikę krepšininkai – Anthony Irelandas (21 taškas ir 10 rezultatyvių perdavimų) bei Karolis Guščikas (16 taškų ir 10 atkovotų kamuolių).

Pirmosiose atrankos rungtynėse Bulgarijoje, po itin sėkmingo ketvirtojo kėlinio, „Juventus“ sugebėjo palaužti šeimininkus ir iškovojo pergalę vieno taško skirtumu 82:81.

Norėdami patekti į pagrindinį Čempionų lygos etapą uteniškiai turėjo iškovoti pergalę, arba po 40 žaidimo minučių rungtynių rezultatas turėjo būti lygus. Jei pasibaigus pagrindiniam susitikimo laikui vienu tašku priekyje būtų svečiai, tokiu atveju būtų buvęs žaidžiamas pratęsimas, o bet kokios kitos „Lukoil Akamemic“ pergalės atveju, į grupių etapą būtų keliavę bulgarai, palikdami „Juventus“ už Čempionų lygos borto.

Abi šios ekipos Čempionų lygos atrankoje varžėsi ir praėjusį sezoną. Jei Bulgarijos ekipa pralaimėjo lemiamas atrankos rungtynes ir atsisveikino su šiuo turnyro, tai „Juventus“ ne tik atrankoje įveikė „Porto“ ekipą bei pateko į grupių etapą, tačiau ir nukeliavo iki pat atkrintamųjų varžybų, kurių starte buvo priversti pripažinti Graikijos „AEK“ pranašumą.

Rezultatyviausi žaidėjai:

Juventus“: A. Irelandas – 21 taškas (10 rezultatyvių perdavimų), K. Guščikas – 15 taškų (10 atkovotų kamuolių), A. Šikšnius 15 taškų.

Lukoil Akamemic“: K. Clanton – 16 taškų (10 atkovotų kamuolių), H. Nikolov ir D. Pepper – po 14 taškų.