Pirma vieta grupėje: Lietuvos rinktinė nugalėjo vokiečius

2017-09-06 13:46 basketnews.lt

Vokietijos žvaigždės Denniso Schroderio spindesys Lietuvos rinktinės neišgąsdino. Vokiečių užkardas laužę Jonas Valančiūnas ir Donatas Motiejūnas pelnė daugiau nei trečdalį komandos taškų, o jų traukiami lietuviai B grupės finišo liniją kirto pirmoje pozicijoje.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai paskutinėse grupės rungtynėse Tel Avive 89:72 susitvarkė su vokiečiais ir iškovojo ketvirtąją pergalę iš eilės.

Šeštadienį startuosiančiame aštuntfinalio etape lietuviai žais su ketvirtąja A grupės komanda, kuria taps Lenkijos ir Graikijos rungtynių laimėtoja. Pastarojo mačo pradžia trečiadienį – 17.30 val.

Beveik visas rungtynes pirmavę lietuviai dviženklę persvarą buvo susikrovę dar antrajame ketvirtyje, kai startavo 12:5 ir ir pirmavo 37:27. Visgi tada įsisiautėjęs Schroderis neleido Lietuvai nutolti bei po 12 taškų paeiliui Vokietija priartėjo per vieną tašką – 41:42.

Panašiai viskas klostėsi ir trečiajame ketvirtyje, kuomet Mantas Kalnietis surinko keturis taškus ir Adomaičio kariaunos pranašumas išaugo iki 12 taškų – 59:47. Tuomet Kauno „Žalgirio“ talentas Isaiah Hartensteinas pataikė du dvitaškius, Robinas Benzingas smeigė tritaškį ir komandas teskyrė penki taškai – 54:59.

Į tai netrukus sureagavęs Adomaitis pakėlė nuo suolo aikštėje dominavusį Valančiūną. Sulig jo sugrįžimu lietuviai kėlinį užbaigė spurtu 8:0 ir susigrąžino įtikinamą pranašumą – 72:60.

Ketvirtojo ketvirčio pradžioje geriausią mačą Europos čempionate sužaidęs Motiejūnas smeigė tritaškį, kitoje atakoje Edgaras Ulanovas pridėjo taiklų dvitaškį ir skirtumas tarp komandų tapo rekordinis – 77:60.

JV per 32 minutes pelnė 27 taškus (10/16 dvitaškiai, 7/8 tritaškiai), atkovojo 15 kamuolių ir surinko 34 naudingumo balus. D-Mo sąskaitoje – 15 taškų (6/8 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), 4 atkovoti kamuoliai bei 5 klaidos.

Vokiečius paskui save traukęs Schroderis atseikėjo 26 taškus (8/12 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 4/5 baudos).

Anksčiau laiko šis mačas baigėsi vienas Lietuvos rinktinės lyderių Mindaugui Kuzminskui. Trečiajame ketvirtyje ant suolo atsisėdęs puolėjas pajuto nugaros skausmus bei daugiau aikštėje nebepasirodė.

Susitikimą starto penkete pradėjęs Niujorko „Knicks“ krepšininkas per 21 minutę pasižymėjo 7 taškais ir 6 atkovotais kamuoliais.

Rezultatyviausi žaidėjai:

Vokietijos rinktinė: Dennisas Schroderis 26 (8/12 dvit.), Robinas Benzingas 11, Isaiah Hartensteinas 10 (5/6 dvit.).

Lietuvos rinktinė: Jonas Valančiūnas 27 (10/16 dvit., 7/8 baudos, 15 atk. kam., 34 naud. bal.), Donatas Motiejūnas 15, Edgaras Ulanovas 11 (6/6 baudos), Mantas Kalnietis 10 (9 rez. perd.), Adas Juškevičius 9 (3/5 trit.).