Bilietas į Stambulą: didžiausia dešimtmečio pergalė rinktinei atvėrė kelią į kitą etapą

2017-09-05 14:52 basketnews.lt

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė (3-1) iškovojo didžiausią pergalę per pastaruosius 11 metų bei jos dėka užsitikrino vietą kitame Europos čempionato etape.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai be didesnio vargo 94:62 (27:10, 17:20, 28:17, 22:15) susitvarkė su Ukrainos krepšininkais (1-3).

Paskutinį kartą pergalę didesniu skirtumu lietuviai buvo iškovoję 2006 metų pasaulio čempionate, kuomet 106:65 nugalėjo Katarą.

2008 metų olimpinėse žaidynėse lietuviai tokiu pačiu 32 taškų skirtumu taip pat buvo įveikę Irano krepšininkus – 99:67.

Pergalę apkartino tik Jono Mačiulio trauma. Trečiajame kėlinyje su varžovu galvomis susitrenkęs puolėjas susižeidė nosį. Ant parketo jis nebegrįžo ir buvo išvežtas į ligoninę.

Tris galingus spurtus jau pirmajame kėlinyje surengusi Lietuvos rinktinė iškart pabėgo į priekį 27:10 ir nors ukrainiečiai buvo prisiviję 27:32, Adomaičio kariauna iškart po ilgosios pertraukos vėl atitrūko 57:34.

„Jau turėjome tokių pamokų, kai atsipalaiduodavome trečiajame kėlinyje. Pagrindinis tikslas buvo žaisti susikoncentravus visas 40 minučių. Juk taip smagu žaisti, kai yra plius 30 taškų.

Ukrainiečių pagrindinis ginklas buvo žaidimas du prieš du, tad mums buvo svarbiausia tai sustabdyti“, – po mačo kalbėjo Jonas Valančiūnas, kuris vedė lietuvius į pergalę pelnydamas 22 taškus ir atkovodamas 14 kamuolių.

Rezultatyviausi žaidėjai:

Ukraina: Artiomas Pustovijus 29 (8 atk. kam.), Maksimas Pustozvonovas ir Viačeslavas Bobrovas po 5.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 22 (14 atk. kam.), Mindaugas Kuzminskas 17, Martynas Gecevičius 11, Mantas Kalnietis 10 (11 rez. perd.).