Antroji pergalė Europos taurėje: „Lietuvos rytas“ palaužė „CSP“

Šį vakarą „Siemens“ arenoje svarbią pergalę Europos taurėje iškovojo Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda.

Galingai susitikimą užbaigę vilniečiai 92:76 palaužė Limožo „CSP“ ekipą ir iškovojo antrąją pergalę šio sezono Europos taurės grupių etape.

Susitikimo pradžioje vyravo lygus žaidimas, o kėlinio viduryje varžovai buvo priekyje vienu tašku (11:12). Visgi, tuomet „Lietuvos ryto“ krepšininkams pavyko pristabdyti prancūzų atakas, o puolime tempą išlaikę vilniečiai vienu metu pirmavo dviženkliu skirtumu (28:16), o kėlinys baigėsi šeimininkams pirmaujant devynių taškų persvara (28:19).

Antrojo kėlinio pradžioje po Roko Giedraičio dėjimo vilniečiai pirmavo jau 14 taškų pranašumu (35:21), tačiau varžovams į tai atsakius šešiais taškais be atsako, „Lietuvos ryto“ strategas Rimas Kurtinaitis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Situacija nesikeitė ir po to, varžovai pelnė dar keturis taškus be atsako ir sumažino pranašumą iki keturių taškų (35:31), o savo auklėtinių žaidimu nepatenkintas šeimininkų treneris buvo priverstas imti dar vieną minutės pertraukėlę.

Po antrojo pasitarimo vilniečiams pavyko atgaivinti savo puolimą, o kėlinį jie baigė pirmaudami šešiais taškais (45:39).

Trečiajame kėlinyje situaciją kontroliavo „Lietuvos rytas“, kuriam pavyko sustabdyti varžovų puolimą ir susigrąžinti dviženklį pranašumą: po trijų kėlinių šeimininkai pirmavo 16 taškų skirtumu (69:53).

Ketvirtojo kėlinio viduryje „CSP“ buvo sugrąžinę intrigą, kai sumažino persvarą iki devynių taškų (73:64), tačiau arčiau savo varžovų „Lietuvos ryto“ krepšininkai neprisileido, o susitikimo pabaigoje jie sugebėjo susigrąžinti 16 taškų persvarą ir laimėjo antrąsias rungtynes Europos taurėje.

Net penki šeimininkų krepšininkai mačą baigė surinkę dviženklį taškų skaičių, o rezultatyviausi komandoje buvo po 19 taškų pelnę Rokas Giedraitis bei geriausią sezono Europos taurės mačą sužaidęs Travisas Petersonas.

Šį pergalė bent leido „Lietuvos rytui“ aplenkti varžovus bei pakilti į trečiąją poziciją C grupėje.

Rezultatyviausi žaidėjai:

Lietuvos rytas“: R. Giedraitis ir T. Peterson po 19, J. Baron ir L. Mavrokefalidis (8 atkovoti kamuoliai) po 14, M. Echodas 10.

CSP“: K. Hayes 16, A. Bouteille 15, B. Conklin 11.