Ketvirtajame kėlinyje varžovų nesulaikęs „Lietkabelis“ krito prieš „Hapoel“

Šį vakarą antrąjį Europos taurės grupių etapo ratą nesėkmingai pradėdo Panevėžio „Lietkabelis“.

Panevėžiečiai išvykoje po nesėkmingo ketvirtojo kėlinio patyrė skaudžią nesėkmę 81:93 prieš Jeruzalės „Hapoel“ komandą.

Pirmojoje tarpusavio dvikovoje Panevėžyje, pergalę 86:72 šventė šeimininkai „Lietkabelio“ krepšininkai.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie po antrojo Ado Juškevičiaus tritaškio rungtynėse įgijo ankstyvą septynių taškų persvarą (14:7). Tiesa, pratęsti sėkmingos mačo pradžios panevėžiečiams nepavyko ir galingą atkarpą puolime sužaidę „Hapoel“ krepšininkai po pirmojo kėlinio turėjo aštuonių taškų pranašumą (20:28).

Nors pirmoje antrojo kėlinio pusėje Izraelio komanda sugebėjo išlaikyti savo pranašumą (29:38), tačiau paskutines dvi minutes sėkmingai sužaidę panevėžiečiai sugebėjo sumažinti varžovų persvarą. Po Gary Taltono tritaškio paskutinę kėlinio sekundę, komandas skyrė vos du taškai (42:44).

Trečiąjį kėlinį „Lietkabelis“ pradėjo sėkmingai, o jų iš žaidimo ritmo neišmušė net ir kėlinio viduryje sėkmingai žaidusio Kšištofo Lavrinovičiaus gauta penktoji pražanga. Po aštuonių iš eilės Simo Jasaičio taškų, svečiai įgijo rekordinę 11 taškų persvarą (63:52). Visgi, tuomet varžovai laimėjo atkarpą 11:0 ir rezultatas jau buvo lygus (63:63). Ilgą atkarpą be taškų nutraukė tik Žanio Peinerio reidas, po kurio „Lietkabelis“ po trijų kėlinių turėjo dviejų taškų persvarą (65:63).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Hapoel“ itin sėkmingai žaidė gynyboje, o puolime jų sustabdyti „Lietkabeliui“ sekėsi sunkiai, o tokia kėlinio pradžia leido šeimininkams įpusėjus kėliniui susikrauti net dvylikos taškų pranašumą (70:82). Nors kėlinio pabaigoje panevėžiečiams pavyko pralaužti varžovų gynybą, sustabdyti šios komandos žaidėjų jiems ir toliau nesisekė, o galiausiai jie pripažino skaudžią nesėkmę dvylikos taškų skirtumu (81:93).

Po šio pralaimėjimo „Lietkabelis“ turi vos viena pergale daugiau, nei penktoje pozicijoje žengianti „Hapoel“ ekipa ir dar turės gerokai pasistengti norėdami patekti į kitą turnyro etapą.