Dešimtoji pergalė: fantastiškai mačo pabaigą sužaidęs „Žalgiris“ įveikė ir „Olympiakos“ klubą (VIDEO)

Šį vakarą paskutines šių metų ir tuo pačiu pirmojo rato Eurolygos rungtynes sužaidė fantastišką seriją tęsianti Kauno „Žalgirio“ komanda.

Pilnutėlė „Žalgirio“ arena stebėjo krepšinio dramą, kurioje fantastiškai mačo pabaigą sužaidę kauniečiai 74:68 patiesė ir „Olympiakos“ komandą. Tai buvo jau penktoji Lietuvos čempionų pergalė iš eilės.

Dešimtąją pergalę per penkioliką mačų iškovoję kauniečiai Eurolygos pirmąjį ratą užbaigs ketvirtoje pozicijoje.

Rungtynių eiga

I kėlinys:

Mačo pradžioje svečių atakoms sumaniai vadovavo Vassilis Spanoulis, kuris surasdavo skylių kauniečių gynyboje, tačiau po šešis taškus surinkę Brandonas Daviesas ir Artūras Milaknis neleido „Olympiakos“ įgyti pranašumo (12:12). Kėliniui artėjant prie pabaigos į priekį įsiveržė kauniečiai, o keturi Antano Kavaliausko taškai iš eilės leido „Žalgiriui“ turėti trijų taškų pranašumą (22:19).

Žalgiris“: A. Milaknis ir B. Davies po 6, V. Micič ir A. Kavaliauskas po 4.

Olympiakos“: I. Papapetrou 6, V. Spanoulis, K. Papanikolaou ir B. Roberts po 3.

II kėlinys:

Antrasis kėlinys žalgiriečiams prasidėjo labai apmaudžiai: iš pradžių suklydus, vėliau kamuolį perėmęs Kevinas Pangosas nepataikė laisvas iš po krepšio. Tiesa, iš pusiausvyros jo toks epizodas neišmušė, o tai jis įrodė jau kitoje atakoje kai pataikė iš toli (25:19). Po šio metimo beveik tris minutes šeimininkams nepavyko pelnyti taškų, o aštuonis taškus iš eilės pelniusi Graikijos komanda susigrąžino persvarą (25:27).

Per likusią kėlinio dalį kauniečiai nebepirmavo, tačiau varžovų toli į priekį taip pat nepaleido. Po dvidešimties žaidimo minučių dviejų taškų pranašumą turėjo „Olympiakos“ krepšininkai.

Žalgiris“: B. Davies 8, K. Pangos 7, A. Milaknis, V. Micič ir A. Kavaliauskas po 6.

Olympiakos“: J. Mclean 8, I. Papapetrou 6, V. Spanoulis, H. Thompson ir B. Roberts po 5.

III kėlinys:

Trečiajame kėlinyje iniciatyvos žalgiriečių ekipoje ėmesi A. Milaknis, kuris dukart pataikė iš toli, išprovokavų varžovų nesportinę pražangą, o įpusėjus kėliniui jo atstovaujama komanda įgijo keturių taškų pranašumą (48:44).

Antroje kėlinio pusėje kauniečiams niekaip nepavyko pralaužti kietos „Olympiakos“ gynybos, o teisėjų darbu nusivylęs Šarūnas Jasikevičius užsidirbo techninę pražangą. Tiesa, net ir po jos teisėjai leido graikams žaisti kietai, o pražangos jie nefiksavo net ir epizode, kai varžovas pro krepšiu kovodamas dėl kamuolio praliejo Edgaro Ulanovo kraują. Daugiau nei penkias minutes nė taško nepelnę kauniečiai po trijų kėlinių jau turėjo penkių taškų deficitą (48:53).

Žalgiris“: A. Milaknis 14, B. Davies 8, K. Pangos ir P. Jankūnas po 7 , V. Micič ir A. Kavaliauskas po 6.

Olympiakos“: K. Papanikolaou 11, J. Mclean ir I. Papapetrou po 9, H. Thompson 7.

IV kėlinys:

Daugiau nei šešių minučių tylą puolime ketvirtojo kėlinio pradžioje pagaliau nutraukė iš vidutinio nuotolio pataikęs Paulius Jankūnas, kuris vėliau pridėjo dar vieną metimą iš tos pačios pozicijos ir varžovų persvara ištirpo iki minimumo (52:53). Netrukus pirmus taškus rungtynėse galingu dėjimu pelnęs E. Ulanovas išvedė savo klubą į priekį, bet tik į aikštę sugrįžęs V. Spanoulis taikliu tritaškiu atstatė savo komandos persvarą (54:56).

Kėlinio viduryje du tritaškius iš eilės pataikę K. Pangosas ir E. Ulanovas dar kartą leido savo klubui įgyti dviejų taškų pranašumą (60:58). Vėliau du baudos metimus pataikė Vasilje Micičius, o paskutinę atakos sekundę tolimą tritaškį smeigęs K. Pangosas leido „Žalgiriui“ pasiekti didžiausią persvarą rungtynėse (65:58).

Ilgai džiaugtis rekordine persvara šeimininkai negalėjo: Janis Strelnieks pelnė du taškus su pražanga ir nors V. Micičius pataikė iš toli, netrukus tokiu pačiu metimu atsakė ir Hollisas Thompsonas (68:64). Po Ioannio Papapetrou metimo likus minutei komandas skyrė vos trys taškai, tačiau tuomet fantastišką ataką surengę kauniečiai ją užbaigė Aarono White'o "alley oop" dėjimu. Vėliau V. Spanoulis dviem baudos metimais sumažino persvarą, tačiau dar kartą žalgiriečius išgelbėjo A. White'as, kuris dėjimu pataisęs metimą leido kauniečiams iškovoti fantastišką pergalę bei išvkovoti dešimtą pergalę Eurolygoje šį sezoną.

Rezultatyviausi žaidėjai:

Žalgiris“: A. Milaknis ir K. Pangos (7 rez. perd.) po 14, P. Jankūnas 12, V. Micič 11.

Olympiakos“: I. Papapetrou 13, K. Papanikolaou 11, H. Thompson ir V. Spanoulis (7 rez. perd.) po 10.