Penktoji pergalė Eurolygoje: „Žalgiris“ namuose parklupdė „Anadolu Efes“

Šį vakarą 20:00 val. Kauno „Žalgiris“ stojo į dar vieną kovą Eurolygoje.

Kauniečiai (5/4) namuose 91:83 įveikė „Anadolu Efes“ (2/7) komandą.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo svečiai, tačiau jiems stipriai pabėgti į priekį nepavyko, o po Edgaro Ulanovo metimo kėlinio viduryje rezultatas jau buvo lygus (13:13). Vėliau keturių taškų persvarą buvo įgavusi „Žalgirio“ komanda, tačiau kėlinio pabaigoje 8:0 spurtavę „Anadolu Efes“ kėlinuką užbaigė pirmaudami keturiais taškais (22:26).

Antrajame kėlinyje „Žalgirio“ gretose iniciatyvos ėmėsi Edgaras Ulanovas, kurio vedama kauniečių komanda pirmavo beveik viso kėlinio metu. Po devyniolikos žaidimo minučių žalgiriečiai įgijo septynių taškų pranašumą, tačiau jo išlaikyti nepavyko ir komandos į ilgąją pertrauką išėjo šeimininkams pirmaujant trimis taškais (47:44).

Per pirmuosius du kėlinius fantastiškai žaidęs E. Ulanovas savo sąskaitoje jau turėjo 20 taškų, 6 atkovotus kamuolius (4 puolime) ir 27 naudingumo balus.

Atkakli kova tęsėsi ir trečiajame kėlinyje ir nors jo pradžioje „Anadolu Efes“ buvo persvėrusi rezultatą (47:48), tačiau vėliau žalgiriečiai susigrąžino persvarą. Kėlinį kauniečiai užbaigė pirmaudami penkiais taškais (66:61).

Ketvirtąjį kėlinį kauniečiai pradėjo galingai ir po dviejų Brandono Davieso dėjimų iš eilės įgijo dešimties taškų pranašumą (71:61). Kėlinio viduryje šeimininkai pirmavo dvylikos taškų skirtumu, tačiau tuomet per tris minutes svečiai sugebėjo sumažinti pranašumą iki trijų taškų (86:83).

Lemiamu momentu iniciatyvos ėmėsi Kevinas Pangosas, kuris iš pradžių pataikė sudėtingą dvitaškį, o po to pridėjo ir tritaškį, taip leisdamas savo ekipai įgyti pergalingą aštuonių taškų pranašumą.

Antroje susitikimo dalyje pritilęs E. Ulanovas mačą baigė su 22 taškais ir 32 naudingumo balais, o jam neblogai talkino 17 taškų pelnęs Paulius Jankūnas.

Po šios pergalės kauniečių sąskaitoje yra penkios pergalės ir jie įsitvirtino aštuntoje turnyrinės lentelės pozicijoje.