Antrą kartą šiame sezone E. Ulanovas atnešė „Žalgiriui“ pergalę prieš „Unicaja“ (VIDEO)

Šį vakarą Eurolyga sugrįžo į Kauną, kur „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo dramatišką pergalę.

Lietuvos čempionai dėka fantastiško Edgaro Ulanovo bloko paskutinėmis mačo akimirkomis 79:77 įveikė Malagos „Unicaja“ komandą.

Tai buvo jau vienuoliktoji kauniečių pergalė šiame Eurolygos sezone.

Rungtynių eiga:

I kėlinys:

Rungtynių pradžioje vyravo lygus žaidimas, tačiau po trijų „Unicaja“ tritaškių iš eilės jiems pavyko atitolti septyniais taškais (6:13). Kėlinio pabaigoje kauniečiams pavyko išlyginti rezultatą, tačiau nuotaiką kėlinio pabaigoje kiek apkartino paskutinę sekundę praleistas varžovų dvitaškis (17:19).

Žalgiris“: K. Pangos 6, P. Jankūnas 4.

Unicaja“: N. Nedovič 6, D. Milosavljevič 5.

II kėlinys:

Antrąjį kėlinį kauniečiai pradėjo chaotišku žaidimu puolime, o į greitas atakas kelis kartus pabėgę „Unicaja“ žaidėjai įgijo šešių taškų persvarą (19:25). Varžovų spurtas tuo nesibaigė: dar šešis taškus iš eilės pelnę ispanai įgijo dviženklį pranašumą (19:30).

Per likusią kėlinio dalį žalgiriečiai pranašumą sugebėjo sumažinti tik trimis taškais – į ilgąją pertrauką komandos išėjo „Unicaja“ pirmaujant aštuoniais taškais.

Žalgiris“: K. Pangos 11, B. Davies, B. Udrih ir P. Jankūnas po 4.

Unicaja“: N. Diez 10, A. Waczynski 9, N. Nedovič 6, D. Milosavljevič 5.

III kėlinys:

Trečiojo kėlinio metu kauniečiams pavyko pristabdyti varžovų puolimą, o tai leido jiems pamažu mažinti varžovų pranašumą. Galiausiai, iki kėlinio pabaigos likus dviems minutėms po Beno Udriho baudų metimų priekyje jau buvo „Žalgiris“ (52:51).

Visgi, išlaikyti trapios persvaros šeimininkams nepavyko – kėlinį užbaigė du taiklūs Giorgio Shermadinio dvitaškiai, po kurių trimis taškais pirmavo ispanai (52:55).

Žalgiris“: K. Pangos 11, A. White, E. Ulanovas, B. Udrih ir P. Jankūnas po 6.

Unicaja“: N. Diez 10, A. Waczynski 9, N. Nedovič, D. Milosavljevič, J. Augustine 8.

IV kėlinys:

Nors ketvirtąjį kėlinį svečiai pradėjo tritaškiu, vėliau septynis taškus iš eilės pelnę žalgiriečiai dar kartą įgijo minimalią persvarą (59:58). Šį kartą šeimininkai iniciatyvos varžovams neatidavė ir po Aarono White'o dėjimo likus žaisti tris minutes kauniečiai turėjo šešių taškų pranašumą (72:66).

Kiek vėliau Nemanja Nedovičius dviem baudos metimais rezultatą sušvelnino, varžovai stojo gintis aikšte, o tai leido Artūrui Milakniui laisvam išmesti tritaškį. Žalgirietis neklydo ir komandas jau skyrė septyni taškai (75:68).

Visgi, išlaikyti šios persvaros „Žalgiriui“ nepavyko – po Adamo Waczynski metimo komandas skyrė vos vienas taškas (76:75). Tiesa, iki rungtynių pabaigos buvo likusios vos 18 sekundžių, tad svečiai privalėjo stabdyti kauniečius pražangomis. Prie baudų metimų linijos stojęs Paulius Jankūnas neklydo ir komandas vėl skyrė trys taškai.

Varžovams puolant Šarūnas Jasikevičius nusprendė juos stabdyti pražangomis, tačiau tokia taktika vaisių neatnešė – Ray'us McCallumas sumetė abu baudų metimus, o kitoje aikštės pusėje Vasilje Micičius prametė savo antrąjį baudos metimą. Nors A. White'as po netaiklaus metimo buvo atkovojęs kamuolį, jo išsaugoti jam nepavyko ir „Unicaja“ gavo galimybę išlyginti rezultatą ar net išplėšti pergalę (79:77).

„Žalgirio“ areną sausakimšai užpildžiusių gerbėjų laimei, kaip ir pirmose rungtynėse Ispanijoje, taip ir Kaune paskutinis žodis priklausė Edgarui Ulanovui – puolėjas išrašė galingą bloką rezultatą išlyginti galėjusiam R. McCallumui ir kauniečių džiaugsmui jų ekipa iškovojo jau vienuoliktą pergalę šio sezono Eurolygoje.

Rezultatyviausi žaidėjai:

Žalgiris“: K. Pangos 16, P. Jankūnas 14 (9 atkovoti kamuoliai), A. White ir E. Ulanovas po 11.

Unicaja“: A. Waczynski 14, J. Augustine 12, N. Nedovič 11 (9 rezultatyvūs perdavimai), D. Diez 10.