Fantastiškame mūšyje „Žalgiris“ išvykoje parklupdė Eurolygos čempionus

Šį vakarą Kauno „Žalgiris“ iškovojo fantastišką pergalę prieš Eurolygos čempionus – „Fenerbahce“ klubą.

Atkakliame mūšyje kauniečiai sėkmingiau sužaidė susitikimo pabaigą bei 90:89 palaužė „Fenerbahce“ ekipą.

Šiame mače kauniečiai vertėsi be traumuoto Edgaro Ulanovo.

Mačą kauniečiai pradėjo su netikėtu sprendimu į aikštę mesdami Martyną Arlauską, o šis sprendimas pasiteisinu ir mačą svečiai pradėjo sėkmingai – sužaidus keturias minutes Axelio Toupane‘o vedamas „Žalgirio“ klubas pirmavo šešiais taškais (11:5). Tiesa, išlaikyti tokio žaidimo iki kėlinio pabaigos nepavyko, o kur kas agresyviau gintis pradėjusi Turkijos komanda laimėjo atkarpą 19:3 ir po dviejų kėlinių turėjo solidų pranašumą (16:24).

Antrąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjo kauniečiai, kurie po Kevino Pangoso metimo prie varžovų priartėjo iki dviejų taškų (27:29). Nepaisant to, „Fenerbahce“ ir toliau pirmavo, o pagaliau rezultatą persverti žalgiriečiams pavyko pačioje kėlinio pabaigoje, po puikų antrąjį kėlinį turėjusio K. Pangoso tritaškio (41:40). Paskutinę ataką šeimininkai užbaigė sėkmingai ir po dviejų kėlinių jų pranašumas buvo minimalus (41:42).

Trečiajame kėlinyje vyravo atkakli kova taškas į tašką ir nė viena komanda nepirmavo daugiau nei keturiais taškais. Pasibaigus kėliniui situacija nepakito – vienu tašku pirmavo Eurolygos čempionai (63:64).

Paskutinio ketvirčio pradžioje prabilo Artūras Milaknis, po kurio dviejų tritaškių kauniečiai įgijo penkių taškų pranašumą (74:69). Tiesa, kitą atkarpą sėkmingiau sužaidė jau šeimininkai, kurie likus dviem minutėms turėjo penkių taškų persvarą (77:82). Iniciatyvos tada ėmėsi du tritaškius iš eilės pataikęs K. Pangosas, dvitaškį įmetė Paulius Jankūnas ir rezultatas vėl tapo lygus (85:85).

Vėliau po nereikalingos Antano Kavaliausko pražangos prie baudų metimo linijos stojęs Janas Vesely pataikė tik vieną baudos metimą, o prieš prasidedant kauniečių atakai prieš P. Jankūną prasižengęs Bradas Wanamakeris užsidirbo nesportinę pražangą. Prie baudų metimo linijos veteranas neklydo, tačiau atakos metu pasižymėti nepavyko ir šeimininkai turėjo galimybę paskutinės atakos metu išplėšti pergalę.

Iniciatyvos „Fenerbahce“ gretose ėmėsi Kostas Sloukas, bet jo metimą blokavo Aaronas White‘as, kamuolį gavęs Vasilije Mičičius jį nusivarė iki kitos aikštės pusės bei atidavė jį A. Milakniui. Likus žaisti vos penkias sekundes ir pirmaujant vienu tašku gynėjas priėmė nestandartinį sprendimą – metė į krepšį ir nors kamuolys skrodė tinklelį, už neprotingą poelgį jis susilaukė Šarūno Jasikevičiaus kritikos.

Net ir atsilikdami keturiais taškais ir likus penkioms sekundėms, šeimininkai nebuvo linkę pasiduoti ir K. Slouko tritaškis leido jiems sumažinti pranašumą iki minimumo, o neturėdami kitos išeities „Fenerbahce“ baudavo K. Pangosą. Pirmąjį baudos metimą prametęs kanadietis specialiai prametė ir antrąjį, o varžovams atsikovojus kamuolį jiems beliko mesti kamuolį iš savo aikštės pusės, o desperatiškam metimui nepasiekus tikslo, įspūdinga pergale džiaugėsi žalgiriečiai.

Į priekį šiame mače kauniečius traukęs K. Pangosas sužaidė savo rezultatyviausią mačą Eurolygoje ir surinko 22 taškus bei 7 rezultatyvius perdavimus.

Rezultatyviausi žaidėjai:

Fenerbahce“: J. Vesely 20 (4 blokai), B. Wanamaker 19, N. Melli 13, K. Sloukas 11.

Žalgiris“: K. Pangos 22, A. Toupane 16, P. Jankūnas 15, B. Davies 14.