Varžovų gynybai priešnuodžių neradęs „Žalgiris“ krito prieš „Crvena zvezda“

Po įspūdingo pirmojo Eurolygos rato Kauno „Žalgiris“ antrąjį ratą pradėjo skaudžia pamoka Serbijoje.

Puolime strigusi „Žalgirio“ komanda 65:77 pralaimėjo „Crvena zvezda“ klubui, kuris nutraukė penkių kauniečių pergalių iš eilės seriją. Tai buvo pačios nerezultatyviausios Šarūno Jasikevičiaus auklėtinių rungtynės šiame Eurolygos sezone.

Pirmose tarpusavio rungtynėse Kaune sunkią pergalę 78:76 iškovojo šeimininkai, tad abu klubai šį sezoną pasidalino po pergalę.

Šiose rungtynėse debiutavo ir Beno Udrihas, kuris per aštuonias žaidimo minutes pelnė keturis taškus.

Rungtynių eiga:

I kėlinys:

Susitikimas prasidėjo Tayloro Rochestie penkiais taškais iš eilės, o kauniečiai bandė žaisti per Brandoną Daviesą, kuris prametė pirmus tris savo ir komandos metimus (0:5). „Žalgiriui“ stringant puolime iniciatyvos ėmėsi Paulius Jankūnas ir Kevinas Pangosas, kurie atidarė svečių taškų sąskaitą, o po Edgaro Ulanovo dėjimo komandas skyrė vos taškas (7:8).

Po penkių K. Pangoso taškų iš eilės kauniečiai įgijo pranašumą (12:10), o iki kėlinio pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes „Žalgirio“ gretose debiutavo Beno Udrihas. Slovėnas nuo pat pasirodymo aikštėje įrodinėjo savo klasę ir pelnęs keturis taškus iš eilės padėjo „Žalgiriui“ turėti persvarą po pirmojo kėlinio (18:16).

Crvena Zvezda“: T. Rochestie ir N. Dangubič 5, D. Ennis 4.

Žalgiris“: K. Pangos 8, B. Udrih ir E. Ulanovas po 4.

II kėlinys:

Antrajame kėlinyje po K. Pangoso metimo kauniečiai turėjo trijų taškų pranašumą (26:23), tačiau išlikti priekyje ilgam jiems nepavyko. Dažnai varžovus prie baudų metimo linijos per pirmuosius du kėlinius siuntę žalgiriečiai toli varžovų nepaleido ir komandas skyrė du taškai (31:33).

Crvena Zvezda“: T. Rochestie 10, D. Ennis 7, N. Dangubič 5.

Žalgiris“: K. Pangos 10, A. Milaknis 5, A. White, B. Udrih ir E. Ulanovas po 4.

III kėlinys:

Po pertraukos kauniečiai darė daugybė klaidų puolime, o tuo pasinaudojusi „Crvena zvezda“ klubui leido atsiplėšti septyniais taškais (31:38). Nepaisant Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlės, žalgiriečiai ir toliau puolime žaidė chaotiškai, o taškus jie ilgą laiką sugebėjo rinkti tik baudų metimais (39:48).

Kėlinio pabaigoje Kauno komandos puolimą įkvėpė Axelio Toupane'o tritaškis, kuriuo prasidėjo spurtas 6:0, po kurio prieš ketvirtą kėlinį komandas skyrė vos trys taškai (45:48).

Crvena Zvezda“: T. Rochestie 13, D. Ennis 9, N. Dangubič 5.

Žalgiris“: K. Pangos 12, A. White 7, E. Ulanovas 6.

IV kėlinys:

Ketvirtojo kėlinio pražioje „Žalgiriui“ buvo pavykę išlyginti rezultatą, tačiau tuomet du tritaškius iš eilės pataikę T. Rochestie ir Dejanas Davidovacas padėjo savo klubui ir vėl atitolti šešiais taškais (50:56). Tuo kauniečių problemos nesibaigė, nes kamuolį praradęs K. Pangosas užsidirbo ir nesportinę pražangą, po kurios švieslentėje degė dar nepalankesni skaičiai (50:60).

Pelnę du taškus kauniečiai perėmė kamuolį ir turėjo galimybę dar labiau priartėti, bet A. White'as per vieną ataką gavo du blokus, o trečią tritaškį per ketvirtą kėlinį pataikęs D. Davidovacas dar kartą padidino varžovų persvarą iki rekordinės (52:63).

Per likusį kėlinio laiką kauniečiams niekaip nesisekė sumažinti pranašumo, o galutinis rungtynių švieslentėje degė 12 taškų varžovų persvara.

Rezultatyviausi žaidėjai:

Crvena Zvezda“: T. Rochestie 16 (10 rezultatyvių perdavimų), D. Davidovac 13, D. Ennis 12, N. Dangubič 9.

Žalgiris“: K. Pangos 19, P. Jankūnas 10, A. White 9, E. Ulanovas 8.