Nuostabiai žaidusi jaunoji Suomijos žvaigždė per antrą pratęsimą nokautavo lenkus

2017-09-03 19:30 basketnews.lt

Įspūdingą pergalę Helsinkyje vyksiančiame A grupės etape iškovojo Suomijos rinktinė, kurios didvyriu tapo jaunoji šalies žvaigždė Lauri Markkanenas.

20-metis puolėjas išplėšė tiek pirmąjį, tiek antrajį pratęsimą, o pastarojo pabaigoje ir įtvirtino savo ekipos pergalę 90:87 (18:8, 18:24, 16:20, 14:14, 12:12, 12:9) prieš Lenkijos nacionalinę komandą.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti pusantros minutės, vienas lenkų lyderių Mateušas Ponitka smeigė tritaškį ir padidino savo ekipos pranašumą iki devynių taškų – 66:57, tačiau per likusį laiką Lenkijai pasižymėti nebepavyko.

Sasu Salinas smeigė tritaškį, Markkanenas pridėjo tris taškus ir lenkai savo lemiamai atakai turėjo 11 sekundžių, tačiau ją nutraukė puikiai susiorientavęs Markkanenas. Jis perėmė iš užribio skriejusį kamuolį ir pasileido į greitą ataką, kurią užbaigęs galingu dėjimu išlygino rezultatą ir abi komandas pasiuntė žaisti pirmąjį pratęsimą – 66:66.

Jo pabaigoje po A.J. Saughterio dvitaškio iniciatyvą savo rankose turėjo lenkai, bet lemiamu metu vėl darbo ėmėsi Markkanenas – 78:76. Po minutės pertraukėlės atakos smaigalyje atsidūręs aukštaūgis meistriškai atsilošė nuo varžovo ir pataikęs dvitaškį išplėšė antrąjį pratęsimą – 78:78.

Prasidėjus priešpaskutinei rungtynių minutei, Adamas Vačinskis pataikė iš toli ir rezultatas vėl buvo lygus – 84:84.

Tada puolime strigusi Lenkija per pusantros minutės nesurinko nė taško, o kritiniu momentu prie baudų metimų linijos stojęs Markkanenas realizavo abu metimus ir suteikė Suomijai pergalingą pranašumą – 89:84.

Nuo suolo pakilęs Suomijos krepšinio perlas per 34 minutes pelnė 27 taškus (7/15 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 7/7 baudos), atkovojo 9 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 24 naudingumo balus.

Petteri Koponenas prie pergalės pridėjo 21 tašką (2/8 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 5/8 baudos).

Suomijos rinktinė: Lauri Markkanenas 27, Petteri Koponenas 21, Sasu Salinas 10.

Lenkijos rinktinė: A.J. Slaughteris 18, Adamas Vačinskis 18, Mateušas Ponitka 14.