Latviai antroje mačo pusėje įrodė savo pranašumą prieš Rusijos rinktinę

2017-09-05 13:30 basketnews.lt

Rusams tai buvo pirmasis pralaimėjimas. Prieš tai ši rinktinė įveikė Serbijos, Turkijos ir Belgijos komandas.

Po tris pergales turinčios Latvijos ir Rusijos rinktinės žengia D grupėje viršuje. Vieną pralaimėjimą teturi ir serbai, tačiau jei sužaidė tik trejas rungtynes.

Jeigu grupėje serbai, latviai ir rusai surinks po vienodą pergalių skaičių, tuomet pirmąją vietą užims Serbijos komanda, kuri tarpusavio kovose turi +7 taškų santykį. Latviai užimtų antrąją vietą (+5), o rusai – trečiąją (-12).

Antrojo kėlinio viduryje Latvijos rinktinė atsiliko tik dviejų taškų skirtumu (25:27), tačiau tuomet rusai lygiai per minutę pelnė 8 taškus be atsako ir pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (35:25).

Latvijos rinktinės lyderis Kristapas Porzingis jau antrajame kėlinyje turėjo 4 asmenines pražangas, tačiau penktąją pražangą gavo tik iki rungtynių pabaigos likus žaisti pusantros minutės.

Trečiajame kėlinyje Ainaras Bagatskis nusprendė į aikštę leisti keturias pražangas turintį Porzingį, tačiau prie galingojo Rusijos rinktinės centro Timofejaus Mozgovo pastatė kitą centrą Martiną Meiersą. Sprendimas pasiteisino – latviai ėmė mažinti deficitą, o kėlinio jau buvo priekyje (52:50).

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus dvi minutes po Aleksejaus Švedo dvitaškio Rusija atsiliko 56:58, tačiau tuomet Latvijos krepšininkai spurtavo 5:0 ir įgijo 7 taškų persvarą (63:56).

Švedas bandė gelbėti rusus, tačiau Latvijos rinktinėje metimais pasižymėjo Janis Strelnieks, Žanis Peiners ir Timma, o po jų Bagatskio vadovaujama rinktinė jau pirmavo 71:61.

Rungtynių pabaigoje Latvijos komanda savo persvarą tik dar labiau padidino ir laimėjo 15 taškų persvara.

Rusijos rinktinė: Aleksejus Švedas 21 (7/19 metimai, 6 rez. perd.) ir Timofejus Mozgovas (6 atk. kam.) po 16, Andrejus Zubkovas 7.

Latvijos rinktinė: Janis Timma 22 (9/11 baudos, 6 atk. kam.), Kristapas Porzingis ir Rolands Šmits po 11, Martinas Meiers 10, Janis Strelnieks ir Davis Bertans po 9.