Europos čempionato finale - rusų šturmą atlaikiusi Serbija

2017-09-15 20:30 basketnews.lt

Meistriškai rungtyniavęs Aleksejus Švedas rusams pelnė 33 taškus, tačiau Serbijos rinktinė turėjo kuo atsakyti savo varžovams. Bogdanas Bogdanovičius surinko 24 taškus ir ištempė Serbiją į pergalę Europos čempionato pusfinalyje 87:79 (25:20, 23:14, 18:23, 21:22).

Ketvirtą kartą iš eilės tarp keturių stipriausių komandų patekusi Serbija dėl Senojo žemyno pirmenybių aukso kovos pirmą kartą po aštuonerių metų pertraukos. Aleksandro Džordževičiaus kariauna į mūšį finale sekmadienį stos su istorinį žygį čempionate tęsiančia Slovėnija.

2009 metais Lenkijoje vykusio Europos čempionato finale kovojusi Serbija 63:85 neprilygo Ispanijai, kuri taip pat sekmadienį su Rusija kovos dėl pirmenybių bronzos.

Nuo pat susitikimo pradžios įsiveržusi Serbija antrajame ketvirtyje spurtavo 14:0 ir pradėjo dominuoti aikštėje – 42:26. Prie to labiausiai prisidėjo 13 iš 18 iki ilgosios pertraukos surinkęs buvęs žalgirietis Bobanas Marjanovičius.

Visgi rusų charakterio jie nepalaužė. Kai po dar vieno Rusijos krepšininkų šturmo serbai ketvirtajame vėl susigrąžino dviženklę persvarą – 75:65, Švedas susmeigė du tolimus metimus ir Sergejaus Bazarevičiaus auklėtiniai prie varžovo priartėjo per vieną metimą – 73:75.

Tuomet vos prieš pusę minutės aikštėje pasirodęs Kauno „Žalgirio“ naujokas Vasilije Micičius kritinu momentu smeigė tritaškį, Bogdanovičius pridėjo penkis taškus ir Serbija savo persvaros nebeiššvaistė – 83:76.

Rusijos rinktinė: Aleksejus Švedas 33 (8/20 metimai), Andrejus Voroncevičius 14, Timofejus Mozgovas 11 (9 atk. kam.), Dimitrijus Chvostovas 10.

Serbijos rinktinė: Bogdanas Bogdanovičius 24, Bobanas Marjanovičius 18, Vladimiras Lučičius 13 (8 atk. kam.).