K. Porzingio vedami latviai vos neprisižaidė rungtynėse su britais

2017-09-04 13:00 basketnews.lt

Antrąją pergalę Europos čempionato D grupėje įsirašė Kristapo Porzingio vedama Latvijos rinktinė.

Jam ketvirtajame kėlinyje atsisėdus ant suolo, Ainaro Bagatskio auklėtiniai išbarstė triuškinamą persvarą, bet iniciatyvos iš savo rankų neišleido ir 97:92 (25:20, 25:20, 34:18, 13:34) laimėjo prieš be pergalių liekančią Didžiąją Britaniją.

Trečiojo ketvirčio pabaigoje dvitaškį pataikęs Andrejus Gražulis latvių pranašumą buvo padidinęs iki rekordinės atžymos – 29 taškų (84:55), o tuo mėginęs pasinaudoti Bagatskis savo lyderius pasodino ant suolo.

Atsarginiams šansą suteikęs strategas jų pasirodymu patenkintas tikrai neliko – Latvija pralaimėjo atkarpą 11:1 ir skirtumas tarp komandų sumažėjo iki 14 taškų (90:76). Bagatskiui neliko nieko kito, kaip tik pakelti savo žvaigždę nuo suolo, tačiau jai pasirodžius aikštėje latviams kapstytis iš duobės sekėsi sunkiai.

Didžioji Britanija dar sykį spurtavo 12:2 ir, likus žaisti 33 sekundes, prie varžovų priartėjo per šešis taškus – 88:94. Po minutės pertraukėlės pražanga sustabdytas Janis Timma pataikė vieną baudą ir Latvija saugaus pranašumo nebeiššvaistė – 95:88.

Porzingis 21 iš 28 taškų surinko dar pirmoje susitikimo dalyje. Centras per 26 minutes pataikė 8/13 dvitaškių, 3/4 tritaškių ir 3/3 baudų, taip pat atkovojo 8 kamuolius, blokavo 2 metimus bei surinko 32 naudingumo balus.

Puikiai latvių gretose pasirodė tikrą šou surengęs Dairis Bertans, vos per 18 minučių pataikęs 7/8 tritaškių ir surinkęs 22 taškus.

Latvijos rinktinė: Kristapas Porzingis 28, Dairis Bertanis 22 (7/8 trit.), Janis Strelniekas 13 (9 rez. perd.), Janis Timma 11 (9 atk. kam.).

Didžiosios Britanijos rinktinė: Gabe'as Olaseni 23 (10 atk. kam.).