Porzingio ir Timmos vedami latviai iškovojo pirmąją pergalę

2017-09-02 13:45 basketnews.lt

Įspūdingą spurtą ketvirtajame kėlinyje surengusi Latvijos rinktinė (1-1) iškovojo pirmąją pergalę Europos čempionato D grupėje. Kristapo Porzingio ir Janio Timmos vedama rinktinė 92:64 (24:25, 23:8, 16:22, 29:9) lemiamu metu pervažiavo Belgijos krepšininkus (1-1).

Latviai pirmuoju taikliu metimu antrajame kėlinyje išsiveržė į priekį (26:25) ir daugiau oponentams persverti rezultato nebeleido. Po atkarpos 15:3 jie jau pirmavo 11 taškų persvara (39:28), o iki ilgosios pertraukos atsargą padidino iki 14 taškų.

Iškart po ilgosios pertraukos Lietuvos kaimynai pabėgo 17 taškų atstumu, tačiau tuomet pabudo belgai. Jie spurtavo 21:8 ir priartėjo iki 4 taškų (54:58).

Lemiamo ketvirčio metu latviai šovė į priekį nepavejamai. Ainaro Bagatskio treniruojama ekipa spurtavo net 23:0 ir įgijo triuškinančią 28 taškų persvarą (86:58). Didžiausias skirtumas tarp komandų buvo 29 taškai, kuomet Latvijos krepšininkai pirmavo 91:62.

Nugalėtojus į pergalę vedė startinio penketo žaidėjai Porzingis ir Timma. Porzingis per 28 minutes pelnė 27 taškus (8/13 dvit., 11/12 baudos), atkovojo 6 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo vieną metimą bei surinko 28 naudingumo balus.

Tuo metu Timma per 32 minutes taip pat įmetė 27 taškus (6/6 dvit., 4/8 trit., 3/3 baudos), sugriebė 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė du kamuolius bei surinko 31 naudingumo balus. Puolėjas tapo naudingiausiu mačo žaidėju.

Šiose rungtynėse nežaidė Latvijos rinktinės krepšininkas Davis Bertans, kuris pirmose rungtynėse su serbais susižeidė pirštą. Skelbiama, kad puolėjo nieko rimto nenutiko, o šįkart buvo nuspręsta leisti jam pailsėti dėl atsargumo.

Latvijos rinktinė: Kristapas Porzingis (8/13 dvit., 11/12 baudos, 6 atk. kam.) ir Janis Timma (6/6 dvit., 4/8 trit., 7 atk. kam., 31 naud. bal.) po 27, Dairis Bertans 10 (5 atk. kam., 4 rez. perd.).

Belgijos rinktinė: Axelis Hervelle 12, Pierre’as Gillet 9, Quentinas Serronas 8.