Svarbiausiu momentu prabilęs A. Švedas ištempė Rusiją į pusfinalį

2017-09-13 18:00 basketnews.lt

Rusijos krepšinio renesansas tęsiasi. Ir dėl to kalčiausias yra Aleksejus Švedas.

Rusijos rinktinės lyderis pelnė 26 taškus, iš jų 22 – antroje mačo dalyje, ir jo vedama komanda Europos čempionato ketvirtfinalyje 74:69 nugalėjo Graikijos krepšininkus bei žengė į pusfinalį. Jame rusai kausis su Serbijos – Italijos poros laimėtojais.

Graikai visiškai surakino Švedą pirmoje mačo dalyje, leisdami jam įmesti vos 4 taškus ir pataikyti tik 1 metimą iš 7. Iki tol Rusijos rinktinės gynėjas per visas šešerias rungtynes buvo pelnęs bent 20 taškų, o jo vidurkis buvo 23,7.

Sustabdę varžovų lyderį, graikai anksti atsiplėšė ir, įpusėjus antrajam kėliniui, pirmavo 35:22. Visgi rusai sėkmingai pabaigė kėlinį ir prieš ilgąją pertrauką sumažino atsilikimą iki 31:37.

Švedas įsibėgėjo iš karto po pertraukos. Trečiajame kėlinyje jis pelnė 13 taškų, ketvirtojo pradžioje pridėjo dar 4 iš eilės ir jo ekipa po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį 55:53.

Dar 4 iš eilės jo taškai padėjo rusams įgyti 6 taškų persvarą (65:59), bet mačo pabaiga vis tiek buvo dramatiška.

Įsijautęs į lyderio vaidmenį, Švedas ėmė mėtyti vieną sudėtingą metimą po kito, o jiems nekrentant, graikai spurtavo 6:1 ir priartėjo iki 66:68.

Švedas buvo pasodintas ant suolo atsipūsti ir svarbiausią rungtynių metimą rusai pataikė be jo. Dimitrijus Chvostovas smeigė dvitaškį, likus žaisti 44 sek., padidinusį rusų persvarą iki 70:66.

Chvostovas ir Vitalijus Fridzonas po to pataikė po baudą, o Nickas Calathes smeigė tritaškį ir sumažino atsilikimą iki 69:72. Visgi likus žaisti 11 sekundžių Fridzonas realizavo abi baudas ir įtvirtino pergalę.

Graikijos rinktinė: Nickas Calathesas 25 (10/20 metimai), Georgios Printezis 19, Ioannis Bourousis 10 (4/11 metimai).

Rusijos rinktinė: Aleksejus Švedas 26 (7/22 metimai, 7 kld.), Timofejus Mozgovas 15 (10 atk. kam.), Vitalijus Fridzonas 11 (3/10 metimai).