Įspūdingai žaidusio T. Šengelijos vedama Gruzija iš pirmenybių pašalino Izraelį

2017-09-05 21:00 basketnews.lt

Antrąją pergalę B grupėje iškovojo ir į ketvirtąją vietą pakilo Gruzijos rinktinė (2-2). Dviejų nesėkmių seriją gruzinai nutraukė per pratęsimą 104:91 patiesdami čempionato šeimininkę Izraelio komandą (1-3).

Po šios nesėkmės Izraelio rinktinė prarado šansus kovoti dėl vietos kitame etape. Ji aukščiau penktosios vietos nebepakils.

Tuo metu gruzinai turi šansų pakilti dar aukščiau. Jeigu rytoj ši rinktinė laimėtų prieš Italiją, tuomet pakiltų bent į trečiąją poziciją. Jeigu Gruzija laimėtų, o Lietuva pralaimėtų, tuomet gruzinai šoktelėtų į antrąją vietą.

Trečiajame kėlinyje pirmąjį kartą rungtynėse buvo pasiekta dviženklė persvarą, kuomet ją trumpam įgijo Izraelio rinktinė (63:53). Visgi jau prieš lemiamą ketvirtį iš jų pranašumo teliko 3 taškai.

Ketvirtojo kėlinio antroje pusėje Gruzijos krepšininkai išsiveržė į priekį (84:81). Visgi į jų sėkmingą atkarpą dviem dvitaškiais atsakė Lioras Eliyahu, o Galis Mekelis likus minutei iki kėlinio pabaigos persvėrė rezultatą (87:86).

Likus 44 sekundėms ataką rengė žydai, tačiau Tornikė Šengelija blokavo Omri Casspi metimą, o likus 10 sekundžių Mike’as Dixonas gruzinams tritaškiu suteikė 2 taškų persvarą (89:87).

Casspi antrosios progos neiššvaistė – pataikė dvitaškį ir išlygino rezultatą. Zazos Pačulijos metimas buvo blokuotas ir komandos turėjo žaisti pratęsimą.

Papildomas 5 minutes kur kas geriau pradėjo Gruzija, kuri po Šengelijos ir Dixono metimų pirmavo 5 taškų atstumu. Vėliau gruzinus patempė 5 taškus iš eilės pelnęs Pačuliją, o po jų komandas skyrė jau 10 taškų (101:91). Gruzija laimėjo 13 taškų persvara

Nugalėtojams Šengelija per 41 minutę pelnė 25 taškus (8/18 dvit., 1/4 trit., 6/8 baudos), atkovojo 19 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą ir surinko 32 naudingumo balus.

Izraelio rinktinė: Galis Mekelis 23 (8/12 dvit., 7/7 baudos, 5 rez. perd.), Richardas Howellas 19 (9/13 dvit.), Omri Casspi 16 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Lioras Eliyahu 14 (7/9 dvit., 4 atk. kam., 6 rez. perd.).

Gruzijos rinktinė: Tornikė Šengelija 25 (19 atk. kam., 4 rez. perd., 32 naud. bal.), Zaza Pačulija 19 (11 atk. kam.), Mike’as Dixonas 18 (7 rez. perd.), Duda Sanadze 17.