Dramatiškoje rungtynių pabaigoje - Datome blokas ir italų triumfas (VIDEO)

2017-09-06 17:00 basketnews.lt

Kovoje dėl trečiosios vietos B grupėje pergalę iškovojo Italijos krepšininkai (3-2). Ettore Messinos auklėtiniai paskutinėse grupės rungtynėse po mūšio iki paskutinių sekundžių 71:69 (27:10, 11:20, 20:17, 13:22) įveikė Gruzijos rinktinę (2-3).

Trečiąją vietą B grupėje užėmusi Italija aštuntfinalyje susikaus su antroje vietoje A grupėje likusia Suomijos nacionaline komanda.

Gruzija liko ketvirtoje vietoje, tačiau ją nustumti į penktąją poziciją dar gali Ukrainos rinktinė, kuriai pakanka įveikti Izraelio krepšininkus. Ketvirtąją vietą B grupėje užimsianti komanda aštuntfinalyje kovos su Slovėnija.

Ketvirtojo kėlinio viduryje Italija dar pirmavo 16 taškų persvara (65:49), tačiau tuomet Gruzija laimėjo spurtą 14:0 ir priartėjo iki 2 taškų, o po Michaelo Dixono tritaškio likus minutei iki mačo pabaigos gruzinai pirmą kartą išsiveržė priekį (68:67).

Likus 43 sekundėms Danielis Hackettas persvarą grąžino italams, o Pietro Aradori pridėjo vieną baudą. Likus 8 sekundėms rezultatyviai žaidęs Dixonas metė tritaškį, tačiau jis skriejo pro šalį.

Aradori vėl pataikė tik vieną baudą ir italams suteikė trijų taškų persvarą. Dixonas įmetė pirmąją baudą, tačiau specialiai prametė antrąją ir gruzinai atkovojo kamuolį, tačiau Giorgi Šermadini metimas buvo blokuotas ir pergalę šventė Italija.

Gruzijos rinktinė: Michaelas Dixonas 29 (6/6 dvit., 5/11 trit.), Tornikė Šengelija 12 (6 atk. kam.), Giorgi Šermadini 11, Zaza Pačulija 9 (10 atk. kam.).

Italijos rinktinė: Marco Belinelli 15, Luigi Datome 14 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Pietro Aradori 12 (7 atk. kam.), Arielis Filloy 9.