Nesulaikomas Bojanas Bogdanovičius padėjo Serbijai nugalėti į atlapus kibusius latvius

2017-09-01 16:30 basketnews.lt

Varžovus į neviltį varęs Bojanas Bogdanovičius pelnė 30 taškų ir nutiesė Serbijos rinktinei kelią į pergalingą startą Europos čempionate.

Aleksandro Džordževičiaus vadovaujama ekipa Stambule 92:82 (21:24, 24:23, 20:13, 27:22) pranoko aršiai kovojusius Latvijos krepšininkus.

Ketvirtojo kėlinio viduryje du taškus pelnęs Bogdanovičius serbams buvo suteikęs aštuonių taškų persvarą, tačiau tada pusketvirtos minutės niekaip nesugebėjo pelnyti taškų – 73:65.

Dairis Bertans per tą atkarpą pelnė penkis taškus, Kristapas Porzingis pridėjo taiklų tolimą metimą, o 10:0 spurtavusi Ainario Bagatskio kariauna persvėrė rezultatą savo naudai ir minimaliai pirmavo – 75:73.

Iš karto po to taškų badą nutraukę serbai atsakė atkarpa 7:0, paskui dar pridėjo penkis taškus paeiliui ir prieš prasidedant paskutinei rungtynių minutei susigrąžino iniciatyvą į savo rankas – 85:77.

Po taiklaus Kristapo Porzingio tolimo metimo latviai dar buvo priartėję per šešis taškus – 82:88, bet serbai lemiamu momentu sužaidė užtikrintai – Branko Lažičius ir Bogdanovičius realizavo keturis baudų metimus bei įtvirtino pergalę.

Bogdanovičius per 34 minutes pataikė 6/8 dvitaškių, 3/9 tritaškių ir 9/10 baudų. Atletas taip pat dar atkovojo 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 28 naudingumo balus.

Tuo metu Latvijos rinktinės žvaigždės Porzingio žaidimą kiek ribojo dar trečiajame ketvirtyje užsidirbta ketvirtoji pražanga. Jis per 29 minutes pelnė 18 taškų (4/10 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 1/2 baudos), atkovojo 4 kamuolius, blokavo 4 metimus, 4 sykius prasižengė ir 3 kartus suklydo bei surinko 13 naudingumo balų.

Nuo suolo pakilęs Kauno „Žalgirio“ naujokas Vasilije Micičius žaidė pusseptintos minutės, prametė abu mestus dvitaškius, po vieną kartą suklydo ir prasižengė bei surinko -4 naudingumo balus.

Serbijos rinktinė: Bojanas Bogdanovičius 30 (9/17 metimai), Milovanas Macvanas 14 (10 atk. kam.), Bobanas Marjanovičius 13.

Latvijos rinktinė: Davis Bertanis 23 (7/15 metimai), Kristapas Porzingis 18 (7/16 metimai), Dairis Bertanis 16.