Turkai atsilaikė prieš britus ir iškovojo pirmąją pergalę

2017-09-02 20:30 basketnews.lt

Pirmąją pergalę Europos čempionate iškovojo namuose D grupės etapą žaidžiantys Turkijos rinktinės krepšininkai.

Melihas Mahmutoglu susmeigė septynis tritaškius, o Erezo Edelshteino auklėtiniai 84:70 (23:18, 26:18, 15:18, 20:16) palaužė antrąjį pralaimėjimą patyrusius Didžiosios Britanijos atletus.

Prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui dėjimu iš viršaus varžovų klaidą pavertęs Furkanas Kormazas turkams suteikė dviženklę persvarą – 64:54, tačiau juo šeimininkai džiaugėsi neilgai.

Britai startavo penkiais taškais paeiliui ir greitai sumažino savo atsilikimą perpus – 59:64.

Toks pat skirtumas buvo ir kėlinio viduryje, bet tuomet Turkija spurtavo 9:3 ir prieš prasidedant paskutinei minutei užtikrintai pirmavo – 79:68.

Mahmutoglu per 26 minutes iš viso surinko 24 taškus (1/3 dvitaškiai, 7/11 tritaškiai, 1/1 baudos), atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 2 kamuolius.

Kartu su juo dviženklę pelnytų taškų ribą pasiekė dar trys krepšininkai: Semihas Erdenas (19 tšk.), Cedi Osmanas ir Furkanas Korkmazas (abu po 11).

Didžiosios Britanijos rinktinė: Andrew Lawrence'as 15, Gabe'as Olaseni 15 (14 atk. kam.).

Turkijos rinktinė: Melihas Mahmutoglu 24, Semihas Erdenas 19 (5 kld.), Cedi Osmanas 11 (3/11 metimai), Furkanas Korkmazas 11.