Italai susitvarkė su suomiais ir keliauja į ketvirfinalį

2017-09-09 18:00 basketnews.lt

Italijos rinktinė užšalo puolime antroje mačo pusėje, bet jai užteko persvaros, susikrautos iki ilgosios pertraukos.Ettore Messinos auklėtiniai Europos čempionato aštuntfinalyje 70:57 (30:17, 18:13, 10:12, 12:15) pranoko Suomijos ekipą ir žengė tarp 8 stipriausių Senojo žemyno komandų.

7 tritaškius pirmoje rungtynių dalyje pataikę italai įpusėjus dvikovai pirmavo 48:28 ir laimėti jiems nesutrukdė nė labai prasta antra mačo pusė.

Trečiajame kėlinyje italai vienu metu prametė 11 metimų iš eilės ir taškų nepelnė 6 minutes, tačiau suomiai patys neblizgėjo ir priartėjo tik iki 42:56.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui Petteri Koponenas smeigė tritaškį ir sumažino deficitą iki 47:58, bet tada suomiai vėl sustojo.

Iki vienženklio skirtumo Henriko Dettmano auklėtiniai priartėjo tik likus žaisti 3 minutes, kai po Tuukka Kotti baudų suomiai atsiliko 55:64.

Visgi netrukus Danielis Hackettas pataikė dvitaškį ir suomiai labiau varžovams nebegrasino.

Italai uždarė Suomijos krepšinio vunderkindą Lauri Markkaneną. Iki tol vidutiniškai po 22,6 taško pelnydavęs aukštaūgis šįkart įmetė vos 4 taškus ir sužaidė prasčiausias rungtynes čempionate.

Italijos rinktinė: Marco Belinelli 22, Luigi Datome 15, Nicolo Melli ir Danielis Hackettas po 10.

Suomijos rinktinė: Petteri Koponenas 13, Sasu Salinas 11, Jamaras Wilsonas 8.