Europos čempionato ketvirtfinalyje ir kroatus nupūtusi Rusija

2017-09-10 20:45 basketnews.lt

Kroatijos rinktinė Europos čempionato medalių nelaimėjo jau 22-ejus metus, o Aleksejus Švedas ir jo vedama Rusijos rinktinė padarė viską, kad taip nenutiktų ir šįmet.

Sergejaus Bazarevičiaus auklėtiniai Senojo žemyno pirmenybių aštuntfinalyje 101:78 (25:23, 21:19, 26:15, 29:21) nugalėjo kroatus ir žengė į turnyro ketvirtfinalį.

Rusija tarp aštuonių stipriausių Europos komandų sugrįžta po šešerių metų pertraukos. Paskutinį kartą ketvirtfinalio etape jie žaidė Lietuvoje vykusiame čempionate 2011-aisiais, kai laimėjo bronzos medalius.

Šįkart ketvirtfinalyje rusai susitiks su Lietuvos rinktinę eliminavusiais graikais.

Rungtynių lūžis įvyko trečiajame kėlinyje, kurio viduryje rusai laimėjo atkarpą 6:1, taip išsiverždami į priekį dvylikos taškų skirtumu (61:49). Netrukus Luka Žoričius dar pataikė dvitaškį, tačiau rusai į tai reagavo pelnydami dar šešis taškus be jokio atsako (67:51).

Taip Kroatija buvo nustumta į duobę, iš kurios per ketvirtąjį kėlinį išlipti Aleksandro Petrovičiaus auklėtiniams nebepavyko – Rusija braunasi toliau, o kroatai kraunasi lagaminus kelionei namo.

Kroatiją sutriuškinusi Rusija tuo pačiu sužaidė ir rezultatyviausias čempionato rungtynes. Prieš tai geriausiai pulti šįmet jiems sekėsi grupės rungtynėse, kai Didžiajai Britanijai įmetė 82 taškus.

Šiose rungtynėse itin ryškiai žibėjo Rusijos rinktinės lyderio Aleksejaus Švedo žvaigždė. Gynėjas per 32 minutes pelnė 27 taškus (4/7 dvit., 3/9 trit., 10/12 baud. met.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 12 rezultatyvių perdavimų ir surinko 32 naudingumo balus.

Rusija: Aleksejus Švedas 27 (12 rez. perd.), Dimitrijus Kulaginas ir Andrejus Zubkovas po 14, Vitalijus Fridzonas 13, Timofejus Mozgovas 10.

Kroatija: Bojanas Bogdanovičius 28, Dario Šaričius 13, Luka Žoričius 11.