Po pertraukos galingai pasirodęs „Žalgiris“ pratęsė pergalių seriją Eurolygoje

Kauno „Žalgirio“ komanda šiandien pratęsė savo pergalių seriją Eurolygoje iki keturių laimėtų mačų iš eilės.

Galingai trečiąjį kėlinį sužaidę kauniečiai susitvarkė su „Valencia“, bei iškovojo pergalę rezultatu 71:63.

Dėl laikmačio problemų virš kauniečių krepšio, prieš rungtynes kilo nesklandumų ir žalgiriečių apšilimas buvo nutrauktas, o rungtynių startas buvo atidėtas. Praėjus kiek daugiau nei 20 minučių, situacija buvo išspręsta ir komandos stojo į kovą.

Susitikimo pradžioje abu klubai sėkmingai atrodė gynyboje, o kauniečiams į priekį įsiveržti leido tik sėkmingas Brandono Davieso žaidimas puolime (8:2). Antroje kėlinio pusėje komandoms pavyko surasti priešnuodžių varžovų gynybai, o varžovai „Žalgirio“ pranašumą nukirpo perpus (19:16).

Antrąjį kėlinį šeimininkai pradėjo dviem taikliais tritaškiais iš eilės bei pirmą kartą susitikime įsiveržė į priekį, o tai privertė Šarūną Jasikevičių prašyti minutės pertraukėlės (19:22).

Sėkmingai po „Žalgirio“ krepšiu kovojęs šeimininkų aukštaūgis Bojanas Bubljevičius nusiėmė penkis kamuolius puolime, o jo suteiktas progas komandos draugai pavertė dviejų taškų persvara, kurią ispanai turėjo sužaidus du kėlinius (34:36).

Trečiąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo pagerinęs darbą gynyboje, o puolime kauniečių atakoms sumaniai vadovano Vasilje Micičius. Sėkmingas žaidimas padėjo jau kėlinio pradžioje susigrąžinti persvarą, kurią netrukus žalgiriečiai padidino iki šešių taškų (45:39). Panašus žaidimas vyko ir po varžovų minutės pertraukėlės, o pasibaigus kėliniui svečiai turėjo aštuonių taškų persvarą (54:46).

Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiai kontroliavo rungtynių tempą ir likus žaisti tris su puse minutės turėjo saugią vienuolikos taškų persvarą (65:54). Deja, bet tuomet kauniečių puolimas užsikirto, o septynis taškus be atsako pelnę „Valencia“ žaidėjai likus žaisti minutei priartėjo iki keturių taškų (65:61). Nuo didesnių nemalonumų „Žalgirį“ išgelbėjo V. Micičiaus ir Artūro Milaknio tritaškiai, kurie leido sugrąžinti dviženklį pranašumą ir džiaugtis jau devintąją pergale šio sezono Eurolygoje.

Vieną geriausių sezono mačų sužaidęs V. Micičius surinko 16 taškų bei sėkmingai pakeitė blankiai atrodžiusį Keviną Pangosą, kuris mačą užbaigė su trimis taškais ir vos vienu naudingumo balu. Tuo tarpu Paulius Jankūnas savo sąskaitoje turėjo dvigubą dublį – 11 taškų ir tiek pat atkovotų kamuolių.

Rezultatyviausi žaidėjai:

Valencia“: E. Green 14, B. Dubljevič 11 (10 atkovotų kamuolių), A. Doornekamp 9.

Žalgiris“: V. Micič 16, P. Jankūnas (11 atkovotų kamuolių), A. Milaknis ir A. White po 11, B. Davies 10.