S. Buterlevičiaus baudų metimai „Juventus“ ekipai atnešė pergalę Čempionų lygos mače Bulgarijoje

2017-09-29 22:42 basketnews.lt

Pagrindiniui rungtynių laikui beveik ištiksėjus, Utenos Juventus puolėjas Simas Buterlevičius stojo prie baudų metimo linijos, kur jo ranka nesudrebėjo.

Abi baudas realizavęs Buterlevičius pirmose FIBA Čempionų lygos atrankos rungtynėse „Juventus“ ekipai išplėšė pergalę prieš Sofijos „Lucoil Academic“ 82:81 (16:22, 14:25, 23:22, 19:12), ir taip prieš atsakomąją kovą „Juvė“ įgijo minimalų pranašumą.

Antrasis šios poros susitikimas lauks pirmadienį 19 val. Lietuvoje. Tai yra trečiasis kvalifikacinis Čempionų lygos etapas. Šios poros nugalėtojai prasibraus į grupių kovas.

Šiose rungtynėse Gedimino Petrausko kariauna pademonstravo kietą kovotojų chatakterį, mat didžiąją rungtynių dalį buvo besivejančiųjų vaidmenyje, o ketvirtą kėlinį pradėjo su solidžiu deficitu (53:68).

Vis tik uteniškiai sugebėjo atsitiesti. Dar pirmoje ketvirtojo kėlinio pusėje spurtavo 8:1 ir gerokai aptirpdė atsilikimą (61:71). Netrukus Anthony Irelandas pelnė keturis taškus iš eilės, Arvydas Šikšnius pataikė tolimą metimą, ir uteniškiai priartėjo dar labiau (68:73).

Iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei minutei, prie baudų metimų linijos stojęs Irelandas išliko šaltakraujiškas (80:81).

Paskutinę ataką turėjo Sofijos krepšininkai, tačiau Daltono Pepperio metimas tikslo nepasiekė. Atrodė, kad likusios sekundės „Juventus“ ekipai tikrai nepakaks, tačiau netrukus kovoje dėl kamuolio kvailai prasižengė „Lucoil Academic“ atstovas Justinas Knoxas, ir Buterlevičius nužygiavo mesti baudų, kur jo ranka nesudrebėjo.

Utenos klubą šiose rungtynėse į priekį vedė Šikšnius, kuris pelnė 19 taškų (2/4 dvit., 5/8 trit., 0/1 baud. met.), atkovojo 2 kamuolius bei atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų ir surinko 18 naudingumo balų.

Lucoil Academic“: Keithas Clantonas 16, Hristo Nikolovas 15, Justinas Knoxas 14.

Juventus“: Arvydas Šikšnius 19, Anthony Irelandas ir Mindaugas Kupšas po 13, Simas Buterlevičius ir Laurynas Samėnas po 9.