A. Juškevičiaus vedama Lietuvos rinktinė įveikė italus

2017-09-03 17:42 basketnews.lt

Lyderiu netikėtai tapęs Adas Juškevičius pagerino karjeros rezultatyvumo rekordą,o Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Europos čempionate į savo sąskaitą įsirašė antrąją pergalę iš eilės. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai 78:73 pranoko Italijos krepšininkus.

Lietuvos nacionalinė komanda Italijos rinktinę oficialiose rungtynėse nugalėjo jau net devintąjį kartą iš eilės.

Itin maloniai šiame susitikime nustebino Adas Juškevičius. Karjeros rezultatyvumo rekordą rinktinėje pakartojęs gynėjas per 22 minutes į varžovų krepšį įmetė 20 taškų (4/4 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai) ir surinko 18 naudingumo balų.

Italai sėkmingai pradėjo susitikimą ir paliko lietuvius už nugaros 8:0. Susitikimo pradžioje italų lyderį Marco Belinelli dengti buvo patikėta Mariui Grigoniui, tačiau per pirmąsias tris minutes italas lietuviams atseikėjo penkis taškus.

Savo balsą parodyti suskubo Lietuvos rinktinės kapitonas Mantas Kalnietis, kuris grįždamas į gynybą nurodė Grigoniui dengti nebe Belinelli, o Danielį Hackettą. Tai davė rezultatų – Belinelli buvo prigesintas ir taškų nepelnė iki pat trečiojo ketvirčio.

Italijos rinktinės krepšininkai pirmajame kėlinyje pataikė visus 4 mestus tritaškius, tačiau ketvirtį lietuviai baigė atsakydami tuo pačiu ir išlygindami rezultatą 23:23. Tris tritaškius smeigė Mindaugas Kuzminskas, o vieną su sirena pataikė Adas Juškevičius.

Netrukus Lietuvos rinktinė pradėjo dėti pamatus pergalei. Gynyboje pradėję keistis ginamaisiais, lietuviai surengė fantastišką spurtą, kuris prasidėjo pirmojo kėlinio pabaigoje ir tęsėsi iki antrojo vidurio. Lietuviai laimėjo šią atkarpą 24:4, taip 7 taškų deficitą (14:21) paversdami 13 taškų persvara (38:25).

Po ilgosios pertraukos netikėtą lyderį atradusi Adomaičio kariauna nemažino apsukų. Nuostabiai trečiajame kėlinyje žaidęs Juškevičius surinko 10 taškų per kiek daugiau nei 8 minutes ir leido savo komandai prieš pat lemiamą ketvirtį pirmauti 57:45.

Lietuviai toliau kontroliavo rungtynes ir paskutiniajame kėlinyje, kurio viduryje komandas skyrė 9 taškai – 68:59. Ettore Messina auklėtiniai paskutiniosiomis minutėmis dar bandė gelbėtis ir priartėjo 66:72, tačiau Valančiūno dėjimas ir baudų metimai (76:68) garantavo lietuviams pergalę.

Rezultatyviausi žaidėjai:

Lietuva: Adas Juškevičius 20, Mindaugas Kuzminskas 14, Jonas Valančiūnas 13, Mantas Kalnietis 12.

Italija: Luigi Datome 24, Marco Belinelli 14, Arielis Filloy 10, Nicolo Melli 8.