Lietuvos rinktinės žygis Europos krepšinio čempionate baigėsi aštuntfinalyje

2017-09-09 20:39 basketnews.lt

Lietuvos rinktinės žygis Europos čempionate baigtas aštuntfinalio etape. Dainiaus Adomaičio kariauna pirmose atkrintamųjų varžybų rungtynėse 64:77 (25:17, 12:13, 24:18, 16:16) nusileido Graikijos komandai.

Lietuvos rinktinė priekyje buvo tik pačioje rungtynių pradžioje (6:5), o tuomet graikai spurtavo 20:8 ir įgijo 11 taškų persvarą (25:14). Antrajame ketvirtyje mūsiškiai sumažino deficitą iki 3 taškų, tačiau iki kėlinio pabaigos graikai padidino pranašumą iki 7 taškų.

Po ilgosios pertraukos Lietuva bandė priartėti, bet Kostas Sloukas pelnė tris tritaškius ir Graikija pabėgo iki 14 taškų (50:36). Sloukas vien per šį ketvirtį pelnė 13 taškų.

Netrukus Lietuva pakilo į pirmąjį šturmą. Valančiūnas pataikė baudas, Mačiulis ir Kuzminskas smeigė tritaškius, Kalnietis įmetė dvitaškį, o lietuviai priartėjo iki 9 taškų (48:57).

Visgi trečiojo kėlinio pabaigoje 4 taškus pelnė Ioannis Bourousis ir Lietuva prieš lemiamas 10 minučių atsiliko 13 taškų skirtumu.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo dar galingesniu mūsiškių spurtu. Lietuva laimėjo atkarpą 11:2 ir po Mariaus Grigonio tritaškio bei Edgaro Ulanono baudų metimų priartėjo iki 4 taškų (59:63).

Visgi Antetokounmpo ir Sloukas smeigė tritaškius, Calathes ir Bourousis pridėjo dvitaškius ir graikai nutolo 16 taškų atstumu bei šventė pergalę.

Lietuvos rinktinė: Mindaugas Kuzminskas 20 (5/6 dvit., 4/4 baudos, 5 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 13 (5/10 dvit., 3/3 baudos 15 atk. kam.) Mantas Kalnietis 11 (7 rez. perd.), Marius Grigonis ir Edgaras Ulanovas po 7.

Graikijos rinktinė: Kostas Sloukas 21 (5/7 trit.), Nickas Calathes 14 (6 rez. perd.), Kostas Papanikolaou ir Ioannis Bourousis po 11, Georgios Printezis 8.