Solidžiai antroje pusėje sužaidusi Lietuvos rinktinė iškovojo pergalę prieš šeimininkus

2017-09-02 20:34 basketnews.lt

Pirmąją pergalę Europos krepšinio čempionate iškovojo Lietuvos rinktinė (1-1). Dainiaus Adomaičio kariauna įspūdingai sužaidė trečiąjį kėlinį ir 88:73 (19:23, 19:14, 33:14, 17:22) patiesė B grupės šeimininkę Izraelio komandą (0-2).

Antrajame kėlinyje Izraelio krepšininkai beveik 5 minutes negalėjo pelnyti taškų, o tuo pasinaudojusi Lietuvos rinktinė 4 taškų deficitą (19:23) pavertė 7 taškų persvara (30:23).

Likus dviem minutėms iki ilgosios pertraukos mūsiškiai pirmavo 9 taškais (38:29), tačiau daugiau taškų nepelnė, o Izraelio komanda priartėjo iki 37:38.

Lietuviai trečią kėlinį pradėjo lipdami ant lentos ir tai iš karto davė rezultatą. Mūsiškiai per 3 minutes atsikovojo 4 kamuolius puolime, Jonas Valančiūnas išprovokavo 3 pražangas, o pranašumas išaugo nuo 1 iki 13 taškų (52:39).

Kėlinio pabaigoje Artūras Gudaitis pataikė 5 baudų metimus, o ketvirtį vainikavo fantastiškas Ado Juškevičiaus šūvis per tris ketvirčius aikštės – 71:51.

„Pradžia buvo sunki, gal nesusitvarkėme su jauduliu. Po pirmojo pralaimėjimo buvo nerimo. Antroje pusėje išėjome geriau ir sužaidėme geras rungtynes. Pradžioje bandėme išnaudoti aukštaūgius, o vėliau jie pradėjo dvigubinti gynybą. Tuomet tritaškius pataikė Ulanovas, Kuzminskas. Super“, – po rungtynių sakė Jonas Valančiūnas.

Izraelio rinktinė: Richardas Howellas 20 (9/13 dvit.), Galis Mekelis 18 (4/4 dvit., 7/7 baudos), Omri Casspi 15 (5 atk. kam.), Lioras Eliyahu 9.

Lietuvos rinktinė: Edgaras Ulanovas 18 (6/9 dvit.), Mindaugas Kuzminskas ir Artūras Gudaitis po 16, Jonas Valančiūnas 11 (10 atk. kam.), Jonas Mačiulis 8 (9 atk. kam., 5 rez. perd.).